ZAVRŠENA SEZONA U TREĆOJ HL – JUG: Jadran LP pobjedom u gostima potvrdio sezonu za pamćenje

Završena je sezona u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Jadran Luka Ploče je peti, u društvu najboljih. Preostala tri kluba Dubrovačko-neretvanske županije (BŠK Zmaj, GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretvanac) su izborili ostanak. Prvak je Croatia iz Zmijavaca, drugi Primorac iz Biograda, treći Zadar, a četvrti RNK Split. Prva dva kluba nisu zainteresirana za viši rang, a treći i četvrti, Zadar i Split, čekaju odluke komisije za licenciranje. Zadar je na poziciji koja donosi izravan plasman u Drugu ligu, dok bi RNK Split igrao kvalifikacije s jedanaestim drugoligašem, Hrvatskim dragovoljcem.

Tri dana nakon što su osvojili Županijski kup, Pločani su slavili u gostima kod Hrvaca s 3:2 u posljednjem kolu Treće hrvatske lige – jug te potvrdio peto mjesto. Marin Romić je bio strijelac prvog pogotka za pločanski sastav. Pogodio je u 35. minuti za 1:1. Potom još dva pogotka u nizu Jadrana LP. Oba je postigao Mihovil Šutalo. U 44. minuti je pogodio za 2:1, a u 69. minuti za 3:1. Domaćin je uspio smanjio u 77. minuti.

– Pobjedom u Hrvacama učvrstili smo 5. mjesto i dokazali da smo s razlogom najbolja županijska ekipa ove godine. Još jedan put svaka čast momcima, pokazali su da Jadran ima veliku budućnost, a najviše veseli vrhunska atmosfera među ekipom. Uživajmo u ovom tjednu, jer dečki su nas razveselili gdje god su stigli.
Ovim putem cijeli klub čestita ekipi NK Croatia Zmijavci na zasluženom naslovu prvaka 3. HNL jug – poručili su čelnici našeg trećeligaša na kraju uspješne sezone.