ZAUSTAVLJEN POBJEDNIČKI NIZ: Jadranu bod protiv Vitezova [FOTO]

U trećem domaćem nastupu Jadran LP je remizirao u nadmetanju s gostima iz Posedarja.

Domaćini mogu žaliti za propuštenim prigodama, a gosti su ostvarili priželjkivano, ostali su neporaženi protiv vodeće momčadi trećeligaškog juga. Novi bod jadranašima je omogućio ostanak na vrhu redoslijeda, za propuštenim ne trebaju posebno žaliti, početak je natjecanja i bit će dosta mogućnosti za potvrđivanje nesporne kvalitete.

Od starta su plavi krenuli odlučno, nakana gostiju bila je zbiti redove na svojoj polovici, te nešto pokušati učiniti iz kontranapada. Pritisak jadranaša urodio je plodom u 13.minuti kada ubačaj Aljoše Krstičevića iz desnog kuta Ivan Raič na drugoj vratnici dočekuje glavom i trese mrežu nemoćnog Marka Ivančića. Do odlaska na veliki odmor učenici trenera Marija Oršulića su nastavili pritiskati, međutim rezultat se nije mijenjao. Gosti su u prvom dijelu samo jedanput zaprijetili, Smokrović je u 45.minuti poklon loptu domaće obrane poslao pokraj desne vratnice Čaglja.

Dakle, prvih 45 minuta prošao je u terenskoj nadmoći domaćina, sa znatnim posjedom lopte, ali samo sa minimalnim vodstvom.

Nastavak su bolje otvorili Vitezovi, u 48.minuti neočekivano dolaze do poravnanja. Ubačaj iz istog kuta, nakon kojeg je pao vodeći pogodak plavih, sada je bio sretan za goste. Jurić se najbolje snalazi u gužvi pred vratima Jadrana LP i poentira za veliko slavlje gostiju. Tako je već rano postavljen konačni rezultat iako su jadranaši zapucali nekoliko prigoda, a najveću u 87. minuti kada Raič iz opravdano dosuđenog jedanaesterca pogađa gredu.

Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj na Marku Musulinu u šesnaestercu gostiju.

Ukratko, konačnim ishodom zadovoljniji su svakako gosti, bod su zaslužili borbenim i čvrstim stavom od početka, pomazila ih je i sreća u završnici. Jadranaši se trebaju što prije resetirati, sreća ovoga puta nije bila njihov saveznik, već u srijedu čeka ih novi izazov, u goste će Slogi. Eto prigode da ponovno pokažu svoje kvalitete.

I za kraj, naglasimo kako u močadi iz Ploča nije bilo prvog strijelca Abela Kalfića (ozljeda).

JADRAN LP – HV POSEDARJE 1:1 (1:0) Igralište Jadranovo. Gledatelja 180. Sudac: Ante Sočo (Stobreč). Pomoćnici: Lujan Tomislav (Kujundžić (Poljica) i Dinko Kukulj (Imotski).

STRIJELCI: 1:0 Raič (13), 1:1 Jurić (48).

JADRAN LP: Čagalj, Krešić, Raić, Kordić, Primorac, Ma. Marić, Musulin, Paponja, Romić, Nikolac (od 70. Mi. Marić), Krstičević. TRENER: Mario Oršulić

HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Ivančić, Brkić, Klanac, Paleka, Ivković (od 80. Jukić), Rončević (od 20. Vukadinović), Smokrović, Šušak (od 78. Jurjević – Adžić), Jurić, Jurjević, Surać (od 78. Ivandić). TRENER: Kristijan Tuta

IGRAČ UTAKMICE: Marko Musulin (jv)