ZANIMLJIVOSTI O JESENSKIM PRVACIMA: Luciano i Duje, najmlađi Jadranovi strijelci ove polusezone

Luciano Lovrić

Zanimljivosti o jesenskim prvacima (10)

Najmlađi strijelci momčadi plavih u jesenskoj polusezoni bili su Luciano Lovrić i Duje Žderić.

Lovrić je od mlađih igrača, onih ispod 20 godina, skupio najviše nastupa i minuta. Ovaj 19 – godišnjak odigrao je 219 minuta na 7 susreta, postigao je jedan pogodak. Bio je strijelac za 1:0 na dubrovačkom Lapadu u važnoj gostujućoj pobjedi 2:0 protiv GOŠK Dubrovnika 1919.

Napadač, brzanac, broj 17 na leđima jer broj 7 nije bio slobodan, pa onda znate tko mu je uzor. Bio u zapisniku na svim jesenskim susretima.

Duje Žderić je s nepunih 17 godina postigao svoj prvi seniorski pogodak. Izjednačio je na 1:1 u konačnoj važnoj pobjedi 4:2 protiv Splita, koja je jadranašima donijela naslov jesenskih prvaka.

Na tri susreta je bio u zapisniku, odigrao 45 minuta, cijelo poluvrijeme u komadu, i stigao se upisati u klupsku listu strijelaca kao jedanaesti realizator. Na majici nosi broj 21. (jv)