VELIKI PREOKRET GUSARA ZA PRVO SLAVLJE NA STRANI

Gusar 27.10.19.

Nastavlja se pozitivna plovidba Žute podmornice, treću pobjedu u nizu, prvu na gostovanju, upisali su u Čilipima protiv domaćeg Konavljanina. Kao da im se danas vratilo glupo propušteno, izgubljeno sa prethodna dva gostovanja u Gabrilima i Krvavcu. Tada su ispustili sigurno vodstvo od 2:0 i na kraju izgubili s identičnih 2:3. Danas su sa igrališta Šupjaka donijeli tri velika boda, gubili su nakon prvog dijela rezultatom 2:0, ali u nastavku su sve uspjeli preokrenuti na svoj mlin.

Domaćini su već u 25.minuti imali opipljivih i za žute deprimirajućih 2:0. Do odlaska na veliki odmor ništa se nije rezultatski promijenilo. Nastavak donosi novi odnos snaga na terenu, Kominjani kao da su tek počeli susret i serijom napada, u ludom ritmu od 51. do 74.minute postižu četiri pogotka za potpuni preokret. Domaćini nisu znali što ih je snašlo, a iskusni vratar Nikola Krešić mogao je samo pogledom ispratiti kako redom Ivan Medak, Frane Jerković, Anđelko Babić i Drago Jelavić pogađaju njegovu mrežu. Frani je to sedmi, Giši peti, a Ivanu četrvti pogodak, dok je Anđelku to prvijenac u službenim susretima za žute. Gusar je sada drugi, ima 13 bodova uz razliku pogodaka 21:9, najubojitiji napad. U sljedećem kolu domaćini su na Pržini pretposljednjoj Smokvici.

KONAVLJANIN – GUSAR 2:4 (2:0)

Igralište Šupjaka. Gledatelja 40. Sudac: Robert Hausvička (Dubrovnik). Pomoćnici: Hrvoje Orešković (Čibača) i Roberto Urban (Mokošica). Delegat: Vlatko Vuletić (Mlini).

STRIJELCI: 1:0 Opušić (14), 2:0 Opušić (25), 2:1 Medak (51), 2:2 Jerković (68), 2:3 A. Babić (72), 2:4 D. Jelavić (74).

KONAVLJANIN: N. Krešić, I. Krilanović (od 83. Milić), Trtoman, Memunić, Dadić (od 78. Salihović), B. Krilanović, Opušić, D. Krešić (od 62. Stanišić), Pjaca, Radman Livaja, Bender. TRENER: Mario Matić

GUSAR: Benić, Bošković (od 61. Bebić), T. Babić, Šuman, A. Babić, D. Jelavić, Medak (od 81. Popović), Vlahović, Jerković, Dodig, Jurković. TRENER: Neven Majić

IGRAČ UTAKMICE: Frane Jerković

REZULTATI 7.KOLA 1 ŽNL DN: GRUDA Sokol – Hajduk 1932 3:0, ČILIPI Konavljanin – Gusar 2:4, SMOKVICA ŠD Smokvica – Maestral 2:1, OREBIĆ Orebić – Žrnovo 3:0, ČIBAČA Župa dubrovačka – Slaven 0:0, METKOVIĆ Metković – Croatia (odgođeno, poplavljen teren).

REDOSLIJED: Orebić 19 (18:9), Gusar 13 (21:9), Žrnovo 12 (13:9), Metković 11 (12:6), Croatia 11 (12:7), Sokol 11 (9:10), Maestral 8 (15:16), Žžupa dubrovačka 7 (7:7), Hajduk 1932 7 (10:14), Slaven 5 (7:11), ŠD Smokvica 4 (7:22), Konavljanin 2 (5:16).

Tekst i foto: Jurica Vukojević