VELIKA POBJEDA: MUSULIN „PROBUDIO“ GUSARE

MUSULIN „PROBUDIO“ GUSARE

Očekivana pobjeda kominskog ligaša protiv posljednjeg Omladinca s Lastova. Na kraju je „petarda“ završila u mreži Malade a domaćini su pobjedu zaslužile boljom igrom u nastavku susreta. Prvi dio, što se tiče žutih, bio je za zaborav, traljav i uspavan u svakom pogledu. Velika vrućina je možda opravdanje za to ali isto je bilo i gostima koji su se ujutro rano zaputili sa svog otoka. Tu domaću uspavanost i sporost gosti koriste u 41.minuti, u svom drugom izletu prema vratima Tome Vlahovića, kada Vrkić iz blizine gura loptu u mrežu za 0:1. U akciji su još sudjelovali kapetan Žarković i Mario Antica. Radost za goste a domaćinima ništa nije jasno.

Drugi dio druga priča. Napunili su žuti gostujuću mrežu, od početka nastavka krenula je ofenziva gusara, žuti su u valovima napadali prema Maladi. Sve je pokrenuo, jednostavno „probudio“ svoju momčad ulaskom Ante Musulin Liso. Kapetan Nedo Vlahović je u 54.minuti izjednačio preciznim udarcem sa 18 metara u donji desni kut gostujućeg vratara da bi minutu kasnije Ante Musulin volejem sa 14 metara pod gredu donio vodstvo 2:1. Povećanje vodstva slijedi u 58.minuti kada Dodig bježi obrani gostiju, zaobilazi Maladu i plasira loptu u nebranjenu mrežu. Seriju od četiri pogotka u deset minuta zaključio je Kešina u 63.minuti za 4:1. Bio je to brzopotezni preokret, kvaliteta domaćina nije sporna ali do tada je nedostajao voljni faktor. Za konačnih 5:1 pobrinuo se Vladimir u 84.minuti, pobjegao je lijevim bokom i smireno pokraj istrčalog Malade plasirao loptu u mrežu.

Na klupi Gusara nije bilo kažnjenog trenera Oršulića a zamjenski duet Marjan Scipioni – Stipe Vlahović Ćombo nakon stresnih prvih 45 minuta na kraju je odahnuo. Drugi domaći susret zaredom Gusaru sudi sudačka trojka iz Splitskog saveza, na ovoj drugi pomoćnik bio je Antonio Kontić, inaće nećak službenog liječnika na susretu dr. Dragana Kontića. Ne dešava se takva situacija baš često, zato i spominjemo.

GUSAR – OMLADINAC 5:1 (0:1)

Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Luka Milin (Split).

STRIJELCI: 0:1 Vrkić (41), 1:1 N. Vlahović (54), 2:1 Musulin (55), 3:1 Dodig (58), 4:1 Kešina (63), 5:1 Vladimir (84).

GUSAR: T. Vlahović, Laura (od 46. Musulin), Dulaj, M. Oršulić, Zmijarević, Šunjić, A. Oršulić (od 70. Vladimir), Žderić, Dodig, N. Vlahović, Kešina. TRENERI: Marjan Scipioni i Stipe Vlahović

OMLADINAC: Malada: R. Antica (od 70. Rešić), Antičević, Jukić, Gabrilo, Vranjić, Žarković, Genzić, M. Antica, Pavličević, Vrkić. TRENER: Stjepan Jurica

IGRAČ UTAKMICE: Ante Musulin