Pločanski boćari upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. Nakon otvarajućeg remija protiv Slivna, u 2.kolu 2 HBL Dubrovnik – Neretva ugostili su momčad Slavena s Grude, povratnika iz višeg ranga.
Konačnih 18:6 sugerira uvjerljivu pobjedu plavih, međutim bila je to velika borba tijekom cijelog nadmetanja.
Naime, u svih 12 igara bilo je tvrdo, gusto i napeto, a spretniji i ovoga puta sretniji suparnik je slavio. Važna je ovo pobjeda za Pločane radi samopouzdanja i poticaja za sljedeće susrete.
Večeras je pobijedio kolektiv, cijela momčad je odigrala dobro. Velika tri boda su tu i nakon dva odigrana susreta BK Ploče ima učinak od 4 boda.
U 3.kolu plavi s Močvare gostuju kod HVIDRE Gromača. Od ostalih susreta 2.kola za sada imamo još rezultat onoga između Postranja i Umčana, 19:5. (jv)