UZ VELIKU DOZU SREĆE: Alumnus preko Porta u četvrtfinale kupa

Osmina finala malonogometnog kupa Hrvatske

PORTO TOLERO – ALUMNUS 2:3 (1:3)

Dom sportova Ploča. Gledatelja 100. Suci: Josip Knezović (Split) i Goran Duvnjak (Solin). Treći sudac: Zdravko Kuran (Metković). Delegat: Luka Klaić (Gruda).

STRIJELCI: 1:0 Visković (3), 1:1 D. Markić (6), 1:2 D. Markić (9), 1:3 Davidović (11), 2:3 Pear (35 – 10m).

PORTO TOLERO: Dejan Rašić, Zlatko Kušurin, Tomislav Domić, Ivan Arar, Matko Krilić, Marijo Batinović, Alen Družijanić, Marin Babić, Žarko Visković, Petar Marević, Ivan Markić, Josip Pear. TRENER: Boris Malić Šure

ALUMNUS: Matija Vurnek, Ivan Matan, Filip Pezelj, Matija Rajh, Saša Ledinščak, Ivan Livančić, Nikola Vešligaj, Luka Davidović, Ante Matan , Dario Markić. TRENER: Jakov Ungarov

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 10 (4+6), Alumnus 11 (3+8).

ŽUTI KARTONI: Rašić (9), Livančić (26), Pear (38), Domić (39. i 40).

CRVENI KARTON: Tomislav Domić (40 – drugi žuti).

IGRAČ UTAKMCE: Dario Markić

Prvoligaš ide dalje, županijski ligaš ima za čime žaliti. Alumnus je kao i prošle sezone prošao gostovanje na ušću Neretve, ovoga puta znatno teže i uz veliku dozu sreće.

Porto je odlično otvorio nadmetanje i već u 3.minuti preko Žarka Viskovića poveo. Međutim, kratko je trajalo zadovoljstvo među navijačima Porta. Gosti su brzopotezno preokrenuli zbivanja na parketu i u osam minuta stigli do 1:3. Dva puta je pogodio odlični Dario Markić dok je treći pogodak bilo majstorsko djelo Luke Davidovića. Dakle, što se prvog dijela i pogodaka tiče sve je viđeno u prvih 11 minuta.

U nastavku potpuna dominacija učenika trenera Borisa Malića. Uzbuđenja je bilo na pretek, Pločani su u 32.minuti nakon šestog akumuliranog prekršaja gostiju imali prigodu za smanjenje zaostatka, međutim Ivan Markić s 10 metara nije bio uspješan. Novi val domaćih napada donio je u 35.minuti drugi udarac s 10 metara koji realizira Josip Pear za 2:3. Prigodu za poravnanje Porto ima u 39.minuti, ponovno je kazna s 10 metara, ponovno je izvođač Pear ali njegov udarac brani Livančić. Imali su domaći igrači još nekoliko situacija za poravnanje koje nisu realizirali, a u 38.minuti tražili su opravdano najstrožu kaznu međutim sudac Duvnjak ostao je „nijem“. Mogli su i gosti do četvrtog pogotka u 40.minuti, udarac Ante Matana nakon šeste akumulacije obranio je Rašić.

Kratko, spretniji i sretniji suparnik nastavlja natjecanje u Kupu, Alumnus je prošli puta nakon pobjede stigao čak do finala, izgubio (6:7) od Uspinjače. Pločani su pružili dobru partiju, da nije bilo kratkog pada koncentracije u prvom dijelu i promašaja u nastavku mogli su i oni slaviti. Ne bi bilo nezasluženo.

Tekst i foto: Jurica Vukojević