Uvjerljivi za kraj, PLOČE – TROGIR 74:54

Juniori košarkaškog kluba Ploče zaključili su prvi dio natjecanja u Međužupanijskoj ligi uvjerljivom pobjedom protiv vršnjaka A – 2 ligaša Trogira. Učenicima trenera Darija Hercega četvrta je ovo pobjeda a do nje su stigli znatno boljom igrom u drugom poluvremenu. Nakon prvih deset minuta bilo je izjednačenih 17:17, na veliki odmor domaćini su otišli s ne baš obećavajućih +3 (32:29). Osnovni problem u prvom dijelu susreta bio je skok u obrani, slabo su gradili Pločani pod svojim košem pa su gosti ili poentirali ili imali novi napad.

Kada su ispravili taj segment igre, pojačali agresivnost a protok lopte bio brži uslijedile su kontre i polukontre pa je prednost bijelih rasla iz minute u minutu. Na isteku 30.minute na semaforu je svijetlilo velikih +16 (57:41). Posljednjih deset minuta bila je ipak formalnost iako su Pločani slabo i brzopleto odigrali nekoliko početnih napada. Kako su nakon toga još više povećali prednost otvorila se mogućnost da svi igrači iz zapisnika upišu po koju minutu i budu aktivni dio zaslužene pobjede. Dakle, bio je ovo susret 7.kola, posljednjeg u prvom dijelu natjecanja koje se nastavlja 18.siječnja 2014.godine.

Pločani će u Novu godinu ući s vodeće pozicije, a kada se odigraju zaostali – odgođeni susreti u najgorem slučaju bit će drugi. Rezultat je to kojeg je malo tko očekivao zato čestitke za postignuto. I u ovom susretu bili su oslabljeni za neigranje Roka Dominikovića i Karla Bogunovića.

PLOČE – TROGIR 74:54 (17:17, 15:12, 25:12, 17:13)

Dom sportova. Gledatelja 40. Suci: Damir Basarić i Josip Jurčević (oba Split).

PLOČE: Ivan Jelavić, Ivan Ćulum 2, Ivan Peko 29, Ivo Brajlović 16, Tomislav Kelava 8, Ivan Marević 2, Ante Štrbić, Emil Jelavić 16, Kristijan Burmaz 1, Ante Markota, Mladenko Kramar, Luka Šunjić. TRENER: Darijo Herceg

TRI POENA: Ploče 8 (I.Peko 3, I.Brajlović i E.Jelavić po 2), Trogir 4.

SLOBODNA BACANJA: Ploče 8-18, Trogir 8-13.

REZULTATI 7.KOLA: Omiš Galeb – Adriatic Dugopolje 79:81, Ploče –Trogir 74:54, Amfora – Split 72:52, Adriatic Split slobodan.

TRENUTNI REDOSLIJED: Ploče 10 bodova/6 utakmica (436:396 koš razlika), Adriatic Dugopolje 8/4, Split 8/5, Amfora 8/5, Omiš Galeb 8/6, Trogir 8/6, Adriatic Split 4/4.

ZAOSTALE – ODGOĐENE UTAKMICE: 3. kolo Adriatic Dugopolje – Split, Adriatic Split – Amfora, 6.kolo Adriatic Dugopolje – Adriatic Split.

Tekst i slike: Jurica Vukojević