UVJERLJIVE U DERBIJU, DALMATINKA – METKOVIĆ 37:7 (23:0)

Nakon boda osvojenog, bolje reći drugog nespretno izgubljenog, na prvom proljetnom gostovanju u Zadru te očekivanog ispadanja u Kupu od prvoligaša Koke rukometašice Dalmatinke drugi dio prvenstva 2 HRL – jug otvorile su pred svojim navijačima susjedskim, neretvanskim derbijem. U goste im je stigao sastav Metkovića, posljednji na tablici, koji je u prošlom kolu na svom parketu upisao prvu ovosezonsku pobjedu. Trenutni redoslijed, bodovni učinak kao i međusobni rezultati unatrag desetak godina govorili su da su Pločanke apsolutni favorit i da je samo pitanje konačne razlike u njihovu korist.

Međutim ono što smo vidjeli u prvih trideset minuta na parketu pločanskog Doma sportova rijetkost je na našim rukometnim susretima. Točnije, ne pamtim sličan slučaj, odnosno što se tiče službenih susreta Dalmatinke nezabilježeno u 36 – godišnjoj povijesti. Mreža Dalmatinke u prvom poluvremenu ostala je nataknuta, rukometašice Metkovića nisu uspjele niti jedanput svladati domaću golmanicu Vlatku Jelčić za trideset minuta igre (među ostalim nerealiziran sedmerac u 27.minuti), na drugoj strani domaće rukometašice upisale su 23 pogotka. Stvarno rijetkost, posebno u rukometu. Isčekivanje prvog pogotka gošći jedina je draž ovog susreta neravnopravnih protivnika a taj trenutak zbio se u 32.minuti kada je Ivana Miškić svladala Pavu Žderić.

Inače, u nastavku susreta domaći trener Ivan Jerković poslao je na parket pričuvnu postavu, redom mlađekadetkinje, i taj drugi dio završen je rezultatom 14:7. Ovom pobjedom Dalmatinka ostaje u vrhu redoslijeda a u sljedećem kolu idu u goste Makarskoj .

11.KOLO 2 HRL – JUG DALMATINKA – METKOVIĆ 37:7 (23:0)

Dom sportova. Gledatelja 150. Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina (oba Solin).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (7 obrana), Pava Žderić (7), Andrea Pehar, Ena Tolj 2, Vedrana Sršen 2, Lucija Ivičević 2, Klara Erceg 1 (1), Anđela Lekić 4, Klara Arar 3, Antonija Šimić 5, Andrea Klarić 7 (4), Lucija Batur 3, Marija Radoš 2, Lea Franušić 2, Magdalena Žderić 3 (2), Nikolina Žderić 1. TRENER: Ivan Jerković

METKOVIĆ: Katarina Barišić (8 obrana), Ivana Miškić 1, Lana Batinović, Nikolina Šiljeg, Leona Radić, Vanesa Marušić, Iva Borovac 1, Ivana Grmoja, Kristina Barišić 3, Nera Bilan, Antonija Grmoja, Kristina Mordžin 1, Jaka Jurković, Marina Jakić 1, Marija Paponja, Branka Marušić. TRENER: Jere Alujević

SEDMERCI: Dalmatinka 7 – 7, Metković 0 – 1.

ISKLJUČENJA: Dalmatinka 6 minuta (Radoš, Franušić 2 + 2), Metković 4 minute (Borovac, Mordžin).

Tekst i slike: Jurica Vukojević