UMA Ploče, 5.kolo: Zbog “Kutije šibica” odigrana samo dva susreta

Veterani Porto Toleto - Hotel Riva Brist na prošlogodišnjoj kutiji šibica

Zbog nastupa momčadi Porto Tolero i Zmaj na kultnom malonogometnom turniru Kutija šibica u Zagrebu odigrana su samo dva susreta redovitog 5.kola natjecanja malonogometnih amatera Ploča.

Oba susreta ponudila su brojna uzbuđenja a u ravnopravnoj i izjednačenoj igri pobjede su otišle na stranu branitelja naslova Crne rike odnosno Ploča 76. Čak četiri pogotka postigao je Antonio Kraljević u slavlju svoje momčadi protiv Župe Bagalovići.

Porto Tolero je pobjedom 5:1 ostvario plasman u daljnje natjecanje 49.Kutije šibica, bili su bolji od momčadi Ljekarne Derjanović u kojoj igra i bio strijelac jedinog pogotka Mate Baturina, uz njega niz poznatih imena, među ostalim Branko Hucika. Porto je imao pet različitih strijelaca: Antonio Vučković, Matej Čilić, Antoni Bebić, Jure Korljan i Nikola Beidenegl. Zmaj je na žalost ispao na penale u svom debitantskom nastupu na Kutiji šibica. Poveli su 1:0 golom Ante Beadera u 5.minuti, protivnici iz CB 4 Kralja izjednačili su u 29.minuti, što je bio konačni rezultat u regularnom tijeku susreta. Nakon ruleta šesteraca „kraljevi“ su slavili rezultatom 3:2.

REZULTATI 5.KOLA: Crna rika – Stablina 2:1 (Galić, Mušan / Blatnjak), Župa Bagalovići – Ploče 76 4:5 (Miletić 2, Nikolić, Pehar / Kraljević 4, Kuzman), Porto Tolero – ATT Ploče i Fiorentina – Zmaj odgođeno.

REDOSLIJED: Crna rika 9 (24:10), Stablina 9 (17:6), Zmaj 9 (12:6), Fiorentina 7 (12:7), Porto Tolero 7 (13:14), Ploče 76 7 (13:16), Župa Bagalovići 4 (15:15), ATT Ploče 0 (4:36).
U SUBOTU 7.prosinca NA RASPOREDU SU: SUPERKUP Crna rika – Župa Bagalovići, te odgođeni susreti 5.k ola Porto Tolero – ATT Ploče i Fiorentina – Zmaj.