U 11.kolu 1. ŽNL četiri odgode, Gusar slavio

Odigrana su samo dva susreta 11.kola 1.ŽNL Dubrovačko – neretvanske dok su čak četiri odgođena. Igralo se samo u Kominu i Vela Luci gdje su slavile domaće momčadi. Gusar je na svojoj Pržini s 2:0 bio bolji od posljednjeg Grka a Hajduk je pobijedio Župu Dubrovačku rezultatom 2:1.
Susreti u Metkoviću (Metković – Dubrovnik 1919) i Krvavcu (Maestral – SOŠK 1919) odgođeni su zbog poplavljenih terena. U Gabrilima se nije igralo između domaće Croatije i Omladinca jer gosti s Lastova nisu mogli zbog nevremena otputovati s otoka, jednostavno trajekt nije prometovao. Jadran LP i Slaven već prije su u dogovoru s Povjerenikom odgodili svoj međusobni susret jer su juniori i kadeti Pločana vikend proveli na turniru u Zagrebu (Špansko, Trnje).

Srijeda 27.studenog  je novi termin odigravanja tri odgođena susreta (u Pločama, Krvavcu i Metkoviću) a onaj u Gabrilima će se vjerojatno igrati 4.prosinca.
Gusari su na svom igralištu stigli do treće ovosezonske pobjede, rezultatom 2:0 svladali su fenjeraša Grk iz Potomja. Teže od očekivanog domaćini su ulovili puni plijen a strijelci su bili Josip Parmać u 16.minuti iz jedanaesterca i Jeronim Dulaj u 54.minuti iz slobodnog udarca. Igralo se po natopljenom, teškom i raskvašenom terenu uz znatno veći posjed lopte domaćina. Igrači obje momčadi zaslužuju pohvale za prikazani trud i korektno nadmetanje u zaista nemogućim uvjetima. U 16.minuti  srušen je Eduard Raguž u naletu prema gostujućem vrataru a opravdano dosuđeni jedanaesterac iskusni Parmać sigurno je pretvorio u vodstvo domaćina.

Do odlaska na odmor mreže se više nisu tresle iako su Čotić i Raguž propustili odlične prigode. Konačni rezultat postavio je Dulaj u 54.minuti iz slobodnog udarca iskosa s desne strane s preko 30 metara. Bio je to ubačaj na drugu vratnicu koji je preletio i prevario gostujućeg vratara Lovrića te završio pod suprotnom gredom. Od 67.minute domaćini su igrali s igračem manje jer je zbog drugog žutog isključen Toni Babić. Do kraja bilježimo po jednu pravu prigodu na svakoj strani.
Pobjedom 2:1 Hajduk je ostao na trećoj poziciji, strijeci za Velolučane bili su Antonio Golić i Stipe Zlokić.
REZULTATI 11.KOLA: Gusar – Grk 2:0, Hajduk 1932 – Župa Dubrovačka 2:1, a nisu odigrani susreti Jadran LP – Slaven, Croatia – Omladinac, Maestral – SOŠK 1919, Metković – Dubrovnik 1919, slobodan je bio Orebić.
REDOSLIJED: Jadran LP 24/9 (33:4), Orebić 18/10 (21:21), Hajduk 1932  17/10 (17:15),Omladinac 14/8 (15:14), Slaven 13/10 (12:10), Gusar 13/10 (11:12), Croatia 12/9 (14:12), Metković 12/9 (11:14), Maestral 12/10 (11:16), Župa Dubrovačka 11/10 (12:12), Dubrovnik 1919/8  10 (11:13), SOŠK 1919  9/9 (13:27), Grk  4/9 (4:13).
RASPORED 12.KOLA (01.prosinca u 13 sati): Omladinac – Jadran LP, Župa Dubrovačka – Croatia, Grk – Hajduk 1932, Dubrovnik 1919 – Gusar, SOŠK 1919 – Metković, Orebić – Maestral, Slaven slobodan.

Tekst i slike: Jurica Vukojević