Turnir u stolnom tenisu: Dva pehara u Metković, jedan u Komin

U organizaciji STK Ploče održano je Otvoreno pojedinačno prvenstvo Grada Ploča u stolnome tenisu “Ploče 2015”. Za prva tri mjesta borila su se 32 igrača, a turnir se igrao u srijedu, četvrtak i petak. U srijedu i četvrtak odigrani su mečevi po skupinama, a iz svake skupine dalje su prošla dva prvoplasirana igrača.

Petak je donio zanimljivu i uzbudljivu završnicu u kojoj se igralo na četiri dobivena seta na ispadanje. Nastup u polufinalu izborili su Mario Klobučić, Jure Volarević, Zoran Martinović (svi igrači STK Hong Kong Metković) i Nikola Vlahović (STK Stanica-Komin). Plasman u finale izborili su Volarević i Klobučić, dok su Vlahović i Martinović igrali za treće mjesto.

U finalu su sjajan meč odigrali Jure Volarević i Mario Klobučić, a pobjednika smo dobili tek nakon sedam odigranih setova, a pobjednik je bio Mario Klobučić koji je slavio s 4:3 (11:9, 11:6, 4:11, 8:11, 12:10, 9:11, 11:8). Borba za treće mjesto pripala je Nikoli Vlahoviću koji se s 4:0 u setovima pobijedio Zorana Martinovića (11:6, 11:6, 11:2, 11:8).

Branitelj naslova prvaka Grada Ploča u stolnom tenisu bio je Zoran Šutić (STK Ploče), koji je prije 26 godina u finalu pobijedio Andreja Dragobratovića. Organizator turnira, STK Ploče, zahvalio se svima koji su pomogli u organizaciji i svim igračima koji su nastupili te su poručili da će ovaj turnir postati tradicionalan.

Na turniru su nastupili igrači iz Ploča, Gradca, Komina, Rogotina i Metkovića.