TREĆA POBJEDA DALMATINKI, DALMATINKA – MURVICA 23:19

Teška ali slatka pobjeda Dalmatinki. Važni bodovi ostali su na ušću Neretve nakon znatno konkretnije igre domaćina u nastavku susreta. Dalmatinka je sada na 7 bodova, Murvica ostaje na 0.

Prvi dio uspješnije gošće koje su mirnom i smislenom igrom kažnjavale neshvatljivu nezainteresiranost domaćih igračica te su imale stalnu rezultatsku prednost. Murvica je najviše pobjegla na +3 (7:10) u 27.minuti. Do odlaska na veliki odmor Pločanke su nekako uspjele smanjiti zaostatak na -2. Prvih 30 minuta učenica trenera Jerkovića bile su za zaborav, kakvih je tu bilo sve pogrešaka i gluposti. Najmanje koncentracije i žustrine.

Početkom nastavka slijedi preokret. Razbranila se domaća kapetanica Jelčić, napad je konačno na nešto sličio i u 34.minuti Dalmatinke prvi puta vode 12:11. Gošće su u nastavku bile punih 14 minuta bez pogotka, do 44.minute i rezultata 14:12. Nisu se ni Pločanke nešto pokazale u realizaciji, međutim zadržale su prednost koju nisu više ispuštale. U 52. minuti otišle su domaće na +3 (18:15), a najuvjerljivijih +5 (22:17) imaju u 59.minuti. Pokušale su gošće iz Crikvenice presingom u samoj završnici nešto napraviti, međutim bez uspjeha.

S pravom je na kraju susreta trener Jerković bio ljut na svoje igračice, cijeli susret komplicirale su same sebi situaciju na parketu. Dojma smo da su puno lakše mogle do bodova, bez stresa i živciranja. Ali trebale su za to pružiti igru iz Umaga, pa bi svima bilo lakše. Međutim, pobjedi se ne gleda u zube, valjda su neke stvari naučene za nove nastupe.

8.KOLO 1 HRL (Ž): DALMATINKA – MURVICA 23:19 (9:11)

Dom sportova. Gledatelja 150. Sutkinje: Kristina Majpruz i Maja Vajdič (obje Zagreb). Nadzornik: Tihomir Kasunić (Karlovac).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (13+1), Petra Sršen, Mia Družijanić; Lucija Galov, Anđela Lovrić, Lana Jarak 2, Aandjela Sušak, Anđela Zelić 4, Ema Barbir 3, Magdalena Žderić 1, Martina Šendo, Josipa Oršulić 8 (7), Iva Žderić, Gabrijela Čupić, Andrea Klarić 1, Antonija Krilić 4. TRENER: Ivan Jerković

MURVICA: Sara Mandekić (12+1), Romina Antić; Eena Ljubanović, Ivona Skorić 1, Antonela Kalčić 7 (2), Kristina Grozdek, Petra Filipović 3, Marijeta Lekaj 3, Ana Paurević 4, Ana Debelić 1, Marija Lončarić, Maja Pešut, Nika Car, Anđela Tomić. TRENER: Ramiz Džekić

SEDMERCI: Dalmatinka 7/8, Murvica 2/4. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 12 minuta (Jarak 2+2, Zelić, Oršulić, Klarić, Krilić), Murvica 6 minuta (Lekaj 2+2, Skorić).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrijana Vlatka Jelčić

Tekst i foto: Jurica Vukojević