Teško gostovanje u Čilipima: Potop Gusara u drugom poluvremenu

Posljednje ovosezonsko gostovanje nije bilo uspješno za kominske gusare. Žuti su poraženi u Čilipima od domaćeg Konavljanina, konačni rezultat 3:1, a sve pogotke malobrojni gledatelji su vidjeli u nastavku susreta. Kiša i težak teren, kao i u jesenskom dvoboju istih suparnika, bilo je glavno obilježje današnjeg nadmetanja. Uz tri pogotka domaćini u 70.minuti nisu iskoristili jedanaesterac, obrana Benića, a jedni pogodak za Žutu podmornicu postigao je Drago Jelavić u 55.minuti za 1:1.

-Teški uvjeti za igru, dobro smo stajali na terenu, pružili zadovoljavajuću igru međutim kažnjeni smo za individualne pogreške – kratak je osvrt trenera Anđelka Oršulića.

I pored poraza Gusar je zadržao 4.mjesto, a Konavljanin je uspješno odradio generalnu probu za finale županijskog kupa, u srijedu je domaćin trećeligašu Jadran LP, branitelju naslova od prošle godine. U posljednjem kolu Gusar je domaćin Sokolu.

KONAVLJANIN – GUSAR 3:1 (0:0))

Igralište Šupjaka. Gledatelja 70. Sudac: Miho Trković (Gruda). Pomoćnici: Robert Hausvička (Dubrovnik) i Mario Njerš (Cavtat). Delegat: Dražen Kukrika (Dubrovnik).

STRIJELCI: 1:0 Lovrić (48), 1:1 Jelavić (55), 2:1 Opušić (66), 3:1 Lovrić (90).

KONAVLJANIN: N. Krešić, Đurković, Drobac, Grbešić, Konjevod, Lovrić, Krilanović (od 82. Salihović), Opušić, D. Krešić, Grbić (od 46. Bogdanović), Hojsak. TRENER: –

GUSAR: Benić, A. Medak, Franić, Parmać, N. Medak, N. Vlahović, Jelavić, Majstorović (od. 54. T. Vlahović), Karamatić, I. Medak, T. Dodig. TRENER: Anđelko Oršulić

ŽUTI KARTONI: Franić (10), Konjevod (32), N. Medak (62).

IGRAČ UTAKMICE: Jure Lovrić

RREZULTATI 21.KOLA: ČIBAČA Župa dubrovačka – ŠD Smokvica 0:3, GRUDA Sokol – Orebić 4:1, ČILIPI Konavljanin – Gusar 3:1, METKOVIĆ Metković – Croatia 1:1, ŽRNOVO Žrnovo – Slaven 0:3, VELA LUKA Hajduk 1932 – Grk 1:0 (prekid u 45.minuti zbog lošeg vremena, nastavak 15/16.05.2019).

REDOSLIJED: Croatia 45, Župa dubrovačka 44, Slaven 43, Gusar 36, Metković 36, Konavljanin 24, ŠD Smokvica 23, Orebić 23, Sokol 21, Žrnovo 20, Hajduk 1932 19, Grk 15.

Kako je Župa dubrovačka neočekivano kod kuće izgubila od ŠD Smokvice Croatia je osvojenim bodom u derbiju kod Metkovića došla na korak do naslova prvaka-

Tekst i foto: Jurica Vukojević