STROJ ZA GOLOVE FRANE JERKOVIĆ: Hajduk ispraćen peticom!

FRANE JERKOVIĆ – HAJDUK 1932 5:1

One man show, Jerković vs. Hajduk 5:1, petarda u režiji povratnika Frane … U svakom slučaju bolji i ljepši povratak među svoje žute Frane Jerković nije mogao poželjeti. Susret 5.kola 1 ŽNL DN na kominskoj Pržini između domaćeg Gusara i velolučkih hajduka okončan je visokom pobjedom domaćina. I treću ovosezonsku utakmicu pred svojim navijačima Žuta podmornica imala je za protivnika momčad s otoka Korčule. Nakon 5:0 protiv ŠD Smokvice, 0:0 protiv Žrnova stigla je i druga pobjeda s pet pogodaka u suparničkoj mreži. Sada su učenici trenera Nevena Majića stigli do učinka od 7 bodova uz razliku pogodaka 14:7, a u sljedećem kolu ponovno su domaćini, na Pržinu stiže Sokol.

Bio je ovo važan susret za Kominjane, pobjeda je jednostavno bila imperativ nakon starta slabijeg od očekivanog. Žuti su danas promovirali i svoje nove dresove, s motivom Komina, i uz povratak Frane Jerkovića, to kao da je bio okidač da se pokažu u pravom svijetlu. Od početka su domaćini dominirali i pritiskali prema vratima Padovana. Da će Frane Jerković imati svoj dan potvrđeno je već u 1.minuti kada pogađa gredu, to kao da je bilo zagrijavanje za kasnije. Inače, žuti su igrali poletno i kombinatorno uz niz raspoloženih pojedinaca, u skladu sa svojim kvalitetama. Dobra kolektivna igra, uz spomenutog Franu, pokazala je prave vrijednosti Tonija i Anđelka Babića, te Tihomira Jelavića. Naravno, i svi ostali zaslužni su za ovu važnu pobjedu.

1:0 U 16.minuti Jerković je pobjegao obrani gostiju, nakon teledirigirane lopte Nede Vlahovića, i rutinski pogađa donji desni kut Padovana koji mu je krenuo u susret.

2:0 Jerković sigurno pogađa iz najstrože kazne u 18.minuti, prethodno srušen u prodoru Toni Babić.

3:0 Toni Babić odlično se probio desnim bokom, minijaturom se oslobodio čuvara i na suprotnoj strani pronašao Jerkovića koji poentira u stilu pravog golgetera. Igrala se 59.minuta.

4:0 Slična situacija, ali sada na lijevoj strani, u 63.minuti Tihomir Jelavić prelazi sve prepreke a na drugoj vratnici sve to prati Jerković i precizni ubačaj gura iz blizine u mrežu.

5:0 Anđelko Babić je u 74.minuti sam krenuo prema gostujućem vrataru koji brani njegov udarac, ali najbliži odbijancu je Jerković i to je petica.

5:1 Gosti su počasni pogodak postigli u 89.minuti preko Rubeše, domaća obrana je za trenutak zaspala, krivo se postavila i bila kažnjena.

GUSAR – HAJDUK 1932 5:1 (2:0)

Igralište Pržina. Gledatelja 150. Sudac: Tino Babić (Staševica). Pomoćnici: Emil Tomašević (Ploče) i Matko Majić (Metković).

STRIJELCI: 1:0 Jerković (16), 2:0 Jerković (18), 3:0 Jerković (59), 4:0 Jerković (63), 5:0 Jerković (74), 5:1 Rubeša (89).

GUSAR: Benić, T. Babić (od 78. Simon), Jurković (od 27. Šuman), A. Babić, D. Jelavić (od 73. Čupić), Medak, Vlahović, Jerković (od 78. Popović), Bebić ((od 73. Bošković), T. Jelavić, Karamatić. TRENER: Neven Majić

HAJDUK 1932: T. Padovan, Oreb (od 71. Rubeša), Škoro, G. Gugić, Maričić, Čović (od 38tipković), D. Šeparović, B. Berković, M. Šeparović, H. Gugić (od 24. A. Padovan), A. Berković. TRENER: Dean Gugić

IGRAČ UTAKMICE: Frane Jerković

REZULTATI 5.KOLA 1 ŽNL DN: KOMIN Gusar – Hajduk 5:1, GRUDA Sokol – Maestral 3:3, ČILIPI Konavljanin – Žrnovo 1:1, SMOKVICA ŠD Smokvica – Croatia 0:4, OREBIĆ Orebić – Slaven 2:1, METKOVIĆ Metković – Župa dubrovačka 1:1.

REDOSLIJED: Orebić 13 (12:8), Croatia 11 (11:4), Žrnovo 9 (10:5), Metković 8 (10:5), Sokol 8 (6:7), Gusar 7 (14:7), Hajduk 1932 6 (8:9), Župa dubrovačka 5 (5:5), Maestral 5 (10:14), Slaven 4 (6:9), Konavljanin 2 (3:8), ŠD Smokvica 1 (4:18).

Tekst i foto: Jurica Vukojević