Sportski mikrofon RPP-a: Pregled rezultata od ovog vikenda

SPORTSKI MIKROFON 16.10.2017.
PREGLED REZULTATA

Iza nas je dosta zanimljiv sportski vikend, pročitajte kakve su rezultate postigli naši sportski kolektivi.

NOGOMET

U 3. HNL Jug odigrano je osmo kolo. U Pločama je gostovao Junak iz Sinja, a Jadran je ponovno odigrao dobru utakmicu pred svojim navijačima i upisao nova tri boda. Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 2:0 u korist Jadrana, a golove za našeg trećeligaša postigli su Raič i Jurčević. Jadran je do vodstva došao u 11. minuti kada je netko od gostujućih igrača igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Raič. S vodstvom Jadrana od 1:0 otišlo se na odmor, a u drugih 45 minuta Jadran kreće još agresivnije sa željom da što prije riješi pitanje pobjednika. Redao je Jadran prilike, a onda je sjajan gol postigao Jurčević i postavio konačnih 2:0. Tijekom cijele utakmice Jadran je bio bolji, imao je igru i tražio gol, dok je Junak bio uglavnom orijentiran na obrambene zadaće te je nešto pokušavao iz kontri. U idućem kolu Jadran gostuje u Blatu kod Zmaja.

Val – Primorac Stobreč 0

Prelazimo sada na 1. Županijsku nogometnu ligu u kojoj se odigralo šesto kolo koje je donijelo niz zanimljivih rezultata. Gusar je jučer gostovao u Orebiću te je upisao remi, rezultat je bio 1:1. S druge strane remi su upisali i Neretva i Hajduk iz Vela Luke pa su prve četiri ekipe ostale na istim mjestima kao što su i bile prije ovog kola. Gusar je poveo u Orebiću preko Stipe Nikolca, a domaćini su izjednačili iz kaznenog udarca.

RUKOMET

Na redu nam je rukomet. U 2. hrvatskoj rukometnoj ligi za žene odigralo se drugo kolo. Dalmatinka je na svom parketu u Domu športova Ploče ugostila ŽRK Sinj. Nakon pobjede u prvom kolu, “Malene” iz Ploča slavile su i u ovoj utakmici. U vrlo izjednačenoj i napetoj borbi Dalmatinka je pobijedila 23:22. Najefikasnija u redovima Dalmatinke bila je Ema Barbir koja je postigla osam pogodaka, a u redovima Sinja iskazala se Marija Hrgović-Tomić koja je upisala šest pogodaka. S ovom pobjedom Dalmatinka je izbila na prvo mjesto.

Svi rezultati 2. kola 2. hrvatske rukometne lige za žene su:

Zadar 1954 – Metković 17:28
Split – Orkan 24:21
Dalmatinka – Sinj 23:22
Hoteli Makarska – Marina Kaštela 23:35

MALI NOGOMET

U 2. hrvatskoj malonogometnoj ligi jug u vikendu koji je iza nas odigralo se drugo kolo. Porto Tolero je u Domu športova Ploče ugostio MNK Murter. Naši malonogometaši upisali su drugi ovosezonski remi, rezultat je bio 3:3. Mreže su mirovale sve do 10.minute kada Troskot donosi gostima prednost, no vrlo brzo domaći poravnavaju golom Krilića. Novu prednost gostima u 13.minuti donosi Popov, no ni ovoga puta ne uspijevaju dugo zadržati prednost. Za 2:2 zabija Kušurin već u sljedećoj minuti. Isti igrač u 35.minuti zabija za prvu prednost domaćina, da bi zaslužen remi gostima donio Popov svojim drugim zgoditkom u posljednjoj minuti susreta.

BOĆANJE

Boćarski klub Ploče odradio je šesto kolo u 3. hrvatskoj boćarskoj ligi za regiju Dubrovnik-Neretva. Naši boćari gostovali su kod HVIDRE Gromača te su upisali novi poraz. Bio je to susret starih sportskih prijatelja i rivala. HVIDRA Gromača bila je bolja od naših boćara i slavila je rezultatom 13:9.

STOLNI TENIS

U Dubrovniku je odigran prvi krug susreta 2. hrvatske lige, a igrali su STK Libertas Marinkolor (B ekipa), STK Konavljanin, STK Lučica i STK Ploče. Svi susreti odigrani su u dvorani Gospino polje u Dubrovniku. STK Libertas Marinkolor pobijedio je u sva tri susreta, STK Lučica upisala je dvije pobjede, STK Konavljanin imao je jednu pobjedu, dok su naši stolnotenisači ostali bez bodova. Kada je STK Ploče igrao protiv ovih igrača prije godinu dana razlika je bila ogromna i naši igrači nisu mogli pružiti značajniji otpor. Međutim, u subotu je svaki meč bio velika borba i igrači su se izmjenjivali u vodstvu i svi su igrali maksimalno koncentrirano i motivirano. Ovaj prvi krug susreta u 2. ligi pomoć će STK Ploče da što spremnije dočeka iduće izazove kada će se igrati u Zadru i Splitu, protiv klubova koji su u ovom rangu natjecanja više od 10 godina.