Sportski mikrofon RPP-a: Odličan pločanski sportski vikend!

SPORTSKI MIKROFON 30.10.2017.
PREGLED REZULTATA

SLAVLJE DALMATINKE, PORTO TOLERA I GUSARA, REMI JADRANA, PREMIJERA RK NERETVA

U vikendu koji je iza nas igralo se dosta toga pa pročitajte kakve su sve rezultate ostvarili naši sportski kolektivi.

NOGOMET

U 3. HNL jug odigralo se 10. kolo, a Jadran je u subotu na svom terenu dočekao Imotski. Utakmica između našeg trećeligaša i bivšeg drugoligaša završila je bez pobjednika i bez golova. U utakmici koja nije bila baš lijepa za gledatelje mreže se nisu tresle. Jadran je imao inicijativu u posjedu lopte, ali u cijeloj utakmici Jadranaši su stvorili tek jednu dobru priliku. Bilo je to u 48. minuti kada je Abel Kalfić dobro tukao glavom, ali je golman gostiju obranio njegov udarac. S druge strane igrači Imotskog nisu se previše iskazali te nisu imali niti jednu pravu priliku tijekom 90 minuta igre. Međutim, gosti su se kući vratili vrlo zadovoljni. Znali su da Jadran ove sezone igra dobro i da je favorit na svom terenu te su Imoćani s ovim bodom itekako zadovoljni. Tako je Jadran u 10. kolu osvojio jedan bod, ili se može reći da je izgubio dva boda. Sve u svemu igrači i trener Jadrana nemaju puno vremena za razmišljanje o tom susretu jer u idućem kolu čeka ih gostovanje na Stanovima protiv Zadra.

Neretvanac je u ovom kolu u Opuzenu dočekao Uraniju, novog trećeligaša koji pruža sjajne igre u trećeligaškom društvu. Neretvanac se nalazi u nezgodnoj situaciji nakon vrlo lošeg ulaska u prvenstvo i trebala mu je pobjeda protiv Uranije. To se i dogodilo te su Opuzenci slavili 2:1 golovima Zovke i Mihaljevića.

TABLICA

Prelazimo sada na županijske nogometne terene. U prvoj županijskoj nogometnoj ligi odigrano je osmo kolo. Gusar je u ovom kolu gostovao kod Žrnova. Momčad Marija Oršulića kao veliki favorit dočekala je ovo gostovanje, a “Žuti” su ulogu favorita opravdali i na terenu. Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 0:6 u korist Gusara. Pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvih 45 minuta igre kada je Gusar već vodio s 4:0. Dva gola postigao je Blažević, a strijelci su još bili Darko Dodig, Stanko Vlahović, Alen Oršulić i Eduard Raguž. Utakmica je prošla u fer i korektnoj borbi. Zanimljivo je da je suđeno samo desetak prekršaja bez iti jednog žutog kartona.

RUKOMET

Nakon travnatih selimo na dvoranske terene. U drugoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene odigrano je četvrto kolo. U ovom kolu u Domu športova Ploče odigrao se neretvanski derbi između Dalmatinke i Metkovića. Igračice Ivana Jerkovića opravdale su status favorita te su slavile rezultatom 32:19. Na pauzu se otišlo s prednošću Dalmatinke od šest golova, a u drugom poluvremenu razlika u rezultatu bila je sve veća i veća i na kraju uvjerljiva pobjeda Dalmatinke s 13 golova razlike. Do nove pobjede Dalmatinku su predvodile Lucija Cvijanović i Lana Jarak koje su postigle po sedam pogodaka.

MALI NOGOMET

Malonogometaši Porto Tolera odradili su četvrto kolu u 2. hrvatskoj malonogometnoj ligi jug. Momčad Borisa Malića i u ovom kolu gostovala je u Splitu gdje je igrala protiv MNK Torcida. Nakon dva remija i jednog poraza došlo je vrijeme i za prvu ovosezonsku pobjedu naših malonogometaša. Porto Tolero je u gostima pobijedio Torcidu te je slavio s visokih 8:4. Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, ali u nastavku momčad Borisa Malića ubacuje u višu brzinu i zasluženo dolazi do punog plijena u ovoj utakmici. Pločani su u oslabljenom sastavu došli u Split, stoga je nastupio i trener Boris Malić, dok je momčad s klupe vodio brat Denis Malić. U neizvjesnom susretu igralo se gol za gol, sve do same završnice susreta kada Krilić donosi Porto Toleru dva gola prednosti. Upravo je trostruki strijelac Krilić najzaslužniji za trijumf naših malonogometaša. Nastojanja domaćih da igrom s golmanom-igračem izbjegnu poraz nisu urodila plodom. Baš suprotno, dogodio im se pravi potop. Porto je s tri lagana gola Marevića na koncu došao do uvjerljive pobjede, 4:8!

TABLICA

U UMA malonogometnoj ligi za veterane Grada Ploča odigralo se drugo kolo, a rezultati su:

Župa Bagalovići – Komušina 3:1
Stablina – Porto Tolero 2:2
Vrgorka – CB Splendid 1:0
Crna rika – Fiorentina 2:2
Ploče 76 – Staševica (Odgođeno zbog sudjelovanja većine igrača obiju momčadi na proslavi oslobođenja juga Hrvatske u Dubrovniku)

Zaostala utakmica iz prvog kola između Staševice i CB Splendid igrala se subotu, a rezultat je bio 1:1.

RAGBI

Ragbi klub Ploče i ragbi klub Metković odlučili su udružiti snage te su osnovali novi klub koji se zove – Ragbi klub Neretva. Prvi nastup na kojem je bio RK Neretva bilo je regionalno ragbi prvenstvo “Adria sevens” koje se u subotu odigralo u Metkoviću. Bilo je to prvo kolo natjecanja, a nastupili su RK Neretva, RK Invictus Dubrovnik, RK Makarska rivijera, RK Herceg Mostar, RK Arsenal Tivat i RK Cetinje Crna Gora. Nakon odigranih svih utakmica u skupinama, polufinalima i finala ukupan rezultat turnira je sljedeći:

1. Makarska rivijera
2. Herceg Mostar
3. Invictus Dubrovnik
4. Cetinje Crna Gora
5. Arsenal Tivat
6. Neretva

Iz RK Neretva ističu kako su zadovoljni s organizacijom turnira. Razina igre i kvalitete ekipa se podigla u odnosu na prošlu godinu što je bio i cilj. Sljedeća prilika za bodove je u Makarskoj 25. studenog kada se igra 2. kolo Lige.

Svima onima što nisu upisali pobjede želimo da to naprave u idućem kolu, a oni što su pobijedili neka ostanu na pobjedničkom kolosijeku.

Pripremio: Sportski mikrofon / Radio Ploče