Sportski mikrofon RPP-a: Najveća analiza sportskih događanja proteklog vikenda

SPORTSKI MIKROFON 6.11.2017. – PREGLED REZULTATA

KK PORTO TOLERO U PLOČE DONIO 13 MEDALJA, SLAVLJE GUSARA, DALMATINKA I DALJE VODEĆA, PORAZ JADRANA I MNK PORTO TOLERO

Naši sportski kolektivi bili su vrlo aktivni, neki su ostvarili pobjede, neki poraze, a više o svemu možete pročitati u tekstu ispod.

NOGOMET

U 11. kolu 3. HNL Jug Jadran je gostovao u Zadru gdje je na Stanovima odmjerio snage protiv nekadašnjeg prvoligaša. Iako je Jadran na ovaj put otišao bez skoro pola momčadi malo je nedostajalo da se Jadran u Ploče vrati neporažen. Prvo poluvrijeme prošlo je u vrlo izjednačenoj igri, međutim, domaćini su došli do vodstva u 34. minuti pogotkom Anića. Momčad Gorana Prolete nije se predala, tražila je izjednačenje i do njega je došla u 76. minuti, kada je za 1:1 pogodio prvi strijelac Jadrana ove sezone, Jurčević. Tada trener Zadra u igru uvodi Šimurinu koji odlučuje utakmicu. Naime, Šimurina je u sudačkoj nadoknadi dobro skočio na ubačaj Jurića i pogodio za 2:1 i pobjedu Zadra. Malo je nedostajalo da Jadran u Ploče dođe s bodom, međutim, oslabljeni Jadran dobro je namučio favorizirane domaćine.

TABLICA

Odigrano je još jedno vrlo zanimljivo kolo u 1. Županijskoj nogometnoj ligi. Gusar je jučer u Kominu pobijedio Konavljanina 3:1, a Neretva je u Vela Luci slavila protiv Hajduka 3:2. Gusar je pokazao zašto se nalazi na samom vrhu utakmice te je zasluženo slavio protiv Konavljanina. Nakon prvih 45 minuta igre gosti su vodili 1:0, ali u nastavku veliki preokret “Žutih”. Golove za Gusar postigli su Marin Oršulić, Eduard Raguž i Šunjić.

RUKOMET

Dalmatinka, koja se nalazi na prvom mjestu u 2. hrvatskoj rukometnoj ligi za žene, slobodna je bila u petom kolu. Naše rukometašice ostale su prve, a rezultati petog kola su:

Sinj – Trogir 58 28:22
Orkan – Marina Kaštela 19:21
Metković – Hoteli Makarska 26:27
Zadar – Split 24:29

TABLICA

MALI NOGOMET

U 2. hrvatskoj malonogometnoj ligi jug odigrano je peto kolo. Porto Tolero je u Domu športova Ploče ugostio Mejaše. Silni odlasci ostavili su traga na mladoj ekipi Porto Tolera i to se vidjelo i u ovoj utakmici. Porto je poražen na svom parketu od Mejaša 2:1. Mejaši su u Ploče stigli kao zadnja momčad lige bez iti jednog boda i Porto je na papiru bio favorit u ovom susretu, međutim, gosti su na kraju zasluženo upisali pobjedu i osvojili prve ovosezonske bodove. Pokazala je ova utakmica da će Porto Tolero imati vrlo tešku sezonu. Jednostavno, otišlo je puno igrača iz prošle sezone i bit će teško sve posložiti treneru Maliću. Bez obzira na sve probleme koje ima naš malonogometni drugoligaš, ne sumnjamo u to da će trener Malić posložiti solidnu momčad koja će biti u sredini tablice.

TABLICA

Jučer se odigralo treće kolo UMA malonogometne lige za veterane Grada Ploča, a rezultati su:

KOMUŠINA – CRNA RIKA 1:7
MNK STAŠEVICA – ŽUPA BAGALOVIĆI 0:1
PORTO TOLERO – VRGORKA 1:2
CB SPLENDID – PLOČE ’76. 2:1
HMNK FIORENTINA – STABLINA 2:1

KARATE

Sjajan je vikend iza članova karate kluba Porto Tolero koji su nastupili na poznatom karate turniru u Splitu – “Dalmacija Open”. Porto Tolero nastupio je s 12 svojih članova koji su u Ploče donijeli čak 13 novih medalja, od čega je 7 zlatnih, 4 srebrene i 2 brončane.

ZLATO su osvojili: Anamaria Maršić u 2 kategorije, Marina Štrbić, Denea Franić Radić, Luka Radić, Luka Dropuljić i Ana Sinković
SREBRENI su bili: Bruno Šutić, Sara Štrbić, Karla Stražičić i Lina Šutić
BRONČANE medalje osvojili su: Frano Dropuljić i Karla Stražičić
Još je nastupila i Maja Grgurinović, ali ovaj put nije uspjela doći do medalje.