“Sportski mikrofon”: Najopsežniji sportski pregled by Radio Ploče

SPORTSKI MIKROFON 23.10.2017. – PREGLED REZULTATA

NOVE MEDALJE KK PORTO TOLERO, USPJEŠNI ŠAHISTI I STOLNOTENISAČI, DALMATINKA, JADRAN I GUSAR UPISALI NOVE POBJEDE, ANTE BEADER OSVOJIO ZLATO

Iza nas je vrlo bogat sportski vikend, igralo se puno toga. Neki naši klubovi upisali su pobjede, neki poraze… a o svemu detaljnije čitajte u nastavku.

NOGOMET

Odigrano je 9. kolo 3. HNL Jug, a ovo kolo dugo će pamtiti trener Jadrana Goran Proleta i njegovi igrači. Jadranaši su odigrali sjajnu i pomalo ludu utakmicu na gostovanju u Blatu gdje su igrali protiv Zmaja. Rekli smo u petak da je Zmaj dobra momčad koja teško gubi bodove na svom terenu, ali u subotu se odigrala jedna luda utakmica i Jadran je pobijedio 4:3. U 23. minuti Zmaj je poveo. Kombinacija Nobila i Vrkića slijedi dijagonala Zmajevog kapetana na suprotnu stativu gdje loptu sa pet metara Marin Begić ubacuje u gostujuću mrežu za 1:0. Jadranaši su uzvratili u 32. prilikom Abela Kalfića koji je bio sam na 14 metara ali njegov udarac Martin Vugdelija odlično brani. To kao da je bila najava izjednačenje, jer samo minut kasnije uslijedila je ubačena lopta na koju natrčava upravo Abel Kalfić i glavom sa osam metara šalje loptu u mrežu za 1:1.

Tek što je krenulo drugo poluvrijeme igrači Jadrana opet su se radovali golu. Brza kontra , opet je ispala Zmajeva obrana ostavivši na rubu kaznenog prostora samog Mihovila Šutala koji prizemnim šutom najprije pogađa lijevu stativu od koje se lopta odbija u desnu i odlazi u malu mrežicu vratara Vugdelije i Jadran vodi 1:2. U 56. novi gol i novi hladni tuš za igrače Zmaja. Martin Musulin probio je lijevi bok domaće obrane, oštro centrirana na pet metara, a Zdenko Jurčević matira nemoćnog Vugdeliju za vodstvo našeg trećeligaša od 3:1. Međutim, Zmaj se vraća u igru i preko Matkovića i Vrkića te je u 77. minuti rezultat bio 3:3. U 89. mogao je biti potpuni preokret Zmaja, ali je Vinko Nobilo u dobroj prigodi lijepim volejem pucao pored desne stative Jadrana.

Nakon tog promašaja stigla je kazna za domaćine. U sudačkoj nadoknadi kada je domaća obrana nepotrebno komplicirala i izgubila loptu, opet je Mihovil Šutalo probio lijevi bok Zmajeve obrane sjurio se prema Vugdeliji i malo iskosa zatresao njegovu mrežu konačnih 3:4 i veliko slavlje igrača Jadrana.

Igračem utakmice proglašen je Mihovil Šutalo, a ova pobjeda prava je nagrada igračima i treneru Jadrana za sve ono što rade ove sezone.

TABLICA

Nakon trećeligaških selimo se na županijske nogometne terene. U 1. županijskoj nogometnoj ligi odigralo se sedmo kolo. Gusar je u ovom kolu jučer u Kominu ugostio NK Slaven. Bio je to susret susjeda na tablici. Uoči ove utakmice Gusar je bio četvrti i imao bod više od petog Slavena…nakon 90 minuta igre razloga za slavlje imali su igrači Gusara koji su upisali minimalnu, ali vrijednu pobjedu.

Strijelac jedinog gola na utakmici bio je mladi Alen Oršulić. Gledatelji su vidjeli jednu dinamičnu utakmica u kojoj je Gusar bio bolji tijekom cijelog susreta.

Ovom pobjedom Gusar se izjednačio s Neretvom i Hajdukom 1932 koji sa po 16 bodova predvode vrh tablice 1.ŽNL.

Svi rezultati 7. kola 1. ŽNL su:

Lastovo: Omladinac – Maestral (nije odigrano jer Maestral nije sakupio dovoljan broj igrača za ovu utakmicu)

RUKOMET

Prelazimo sada na rukomet. Odigrano je treće kolo 2. hrvatske rukometne lige za žene, a Dalmatinka je u ovom kolu gostovala kod Orkana. Tražile su naše rukometašice nastavak pobjedničkog niza, a gostovanje kod Orkana odrađeno je bez većih poteškoća. Dalmatinka je slavila rezultatom 12:21.

Nakon prvog poluvremena igračice Ivana Jerkovića već su imale prednost od sedam pogodaka te je bilo jasno da će Dalmatinka uzeti puni plijen. Ponovno je sjajnu utakmicu u redovima Dalmatinke odigrala Ema Barbir koja je upisala sedam pogodaka.

S ovom pobjedom “Malene” iz Ploča nastavljaju svoj pobjednički niz, nakon tri kola Dalmatinka ima tri pobjede i prva je na tablici.

MALI NOGOMET

U 2. hrvatskoj malonogometnoj ligi jug odigrano je treće kolo. Porto Tolero gostovao je u Splitu gdje je igrao protiv novog drugoligaša – Universitasa. Domaćini su na kraju slavili rezultatom 2:0 te su s ovom pobjedom potvrdili da će biti tvrd orah za svaku ekipu u drugoligaškom društvu.

Splitski studenti tako su ostvarili i drugu domaću pobjedu, te su s učinkom od 2 pobjede i 1 remi zadržali pri vrhu ligaškog poretka. U tvrdoj utakmici prvih 20 minuta nije bilo zgoditaka, a studenti su u nastavku prelomili susret u svoju korist. Nikolić je u 28.minuti doveo Universitas u vodstvo, da bi u završnici susreta sve dvojbe otklonio Crnjac golom za konačnih 2:0!

Porto Tolero još uvijek čeka na prvu ovosezonsku pobjedu. Naši malonogometaši su nakon uvodna dva remija upisali prvi ovosezonski poraz.

Genius – Olmissum 2:8

Jučer je počela nova sezona UMA malonogometne lige za veterane Grada Ploča. U prvom kolu postignuti su sljedeći rezultati:

Stablina – Vrgorka 2:3
Porto Tolero – Crna rika 0:0
Fiorentina – Župa Bagalovići 2:4
Komušina – Ploče 76 0:3
Utakmica između Staševice i CB Splendid odgođena je i igra se u subotu 28. listopada u 20:00 sati.

STRELIČARSTVO

Streličarski klub „Podgorica“ iz Podgorice u suradnji sa crnogorskim streličarskim savezom organizirao je otvoreno prvenstvo Crne Gore TARGET 2017, a koje je ujedno bilo i državno prvenstvo Crne Gore. Ovom međunarodnom turniru odazvali su se streličari i iz BiH te Hrvatske. Nakon iscrpljujućeg natjecanja koje je trajalo 7 sati Ante Beader u kategoriji goli luk, seniori, u kojoj se gađalo po 36 strijela na četiri mete udaljenosti 20, 30, 40 i 50 m, ukupno 144 strijele, osvojio je 1.mjesto i u SK „Sagitta Libera“ iz Dubrovnika donio zlatnu medalju.

Ivica Buljan nastupio je u kategoriji olimpijski luk, seniori, u kojoj se gađalo na udaljenostima od 30, 50, 70 i 90 m, te u veoma jakoj konkurenciji u kojoj se natjecao sa višestrukim državnim prvacima Crne Gore i Bosne i Hercegovine osvojio odlično 5. mjesto.

KARATE

Karate klub Porto Tolero bio je na međunarodnom karate turniru “Grand Prix 2017” u Herceg novom u Crnoj Gori. Nastupilo je 12 članova karate kluba Porto Tolero te je osvojeno sedam medalja. Zlato su osvojili Lina Šutić, Denea Franić-Radić i Sara Štrbić. Brončane medalje osvojili su: Ana Sinković, Marina Štrbić, Borja Šutić i Ana Rešetar. Na turniru je nastupilo preko 800 natjecatelja.

STOLNI TENIS

Uspješan je vikend iza članova STK Ploče koji su nastupili na županijskom natjecanju koje se održalo u Vela Luci. Nastupilo je oko stotinjak natjecatelja iz cijele županije. Turnir se igrao na 12 stolova, a u sklopu natjecanje igralo je i 75 djece u kategorijama početnici, mlađi kadeti, kadeti i juniori. STK Ploče imao je predstavnike u tri kategorija. Seniori – Joze Rakušić, Rekreativci – Pero Bogunović i veterani 50 i više godina – Zoran Šutić. U Ploče su stigle dvije medalje. U konkurenciji rekreativaca srebrenu medalju osvojio je Pero Bogunović, dok je u konkurenciji veterana brončani bio Zoran Šutić. Jozo Rakušić bio je vrlo blizu medalje u seniorskoj konkurenciji, ali nedostajalo je malo sreće.

ŠAH

U subotu, povodom Dana mandarina u Opuzenu je održan šahovski turnir osnovnih škola iz Ploča,Opuzena i Metkovića. Sudjelovale se četiri ekipe,dvije ekipe iz Metkovića te po jedna ekipa iz Ploča i Opuzena.
Prvo mjesto osvojla je ekipa OŠ Vladimira Nazora iz Ploča koja je igrala u sastavu: