Sportski mikrofon: Lideri Dalmatinka, Gusar… karataši Porta s 12 novih medalja!

SPORTSKI MIKROFON – PREGLED REZULTATA 20.11.2107.

KK PORTO TOLERO OSVOJIO 12 MEDALJA, GUSAR SLAVI PRVO MJESTO, POBJEDA DALMATINKE, PORAZI JADRANA I MNK PORTO TOLERO

Igralo se puno toga u vikendu koji je iza nas pa pročitajte kakve su rezultate ostvarili naši sportski kolektivi.

NOGOMET

U 13. kolu 3. HNL Jug Jadran je u subotu gostovao u Unešiću gdje je igrao protiv Zagore. Znao je trener Goran Proleta da njegove igrače čeka težak susret, a na ruku mu nije išla ni činjenica da su pojedini igrači ozlijeđeni i kartonirani. Međutim, Jadran je u Unešiću odigrao solidnu utakmicu, ali tri boda ostala su kod domaćina. Najzanimljiviji trenutak utakmice dogodio se u 45. minuti kada je sudac svirao jedanaesterac te su ga domaćini pretvorili u pogodak vrijedan tri boda. Jadran je u drugom poluvremenu napadao, bio je aktivniji, međutim, ovaj put jadranašima je pomalo i sreća okrenula leđa. Mora se reći da je Zagora zasluženo upisala tri boda, a Jadran se nakon ove utakmice okreće neretvanskom derbiju u Opuzenu protiv Neretvanca. Jadran će tražiti pobjedu u toj utakmici, a naš trećeligaš slast pobjede u Opuzenu nije okusio još od 2009. godine.

Neretvanac nije uspio popraviti svoj bodovni konto. Poražen je uvjerljivo u gostima od lidera, Croatije iz Zmijavaca s 5:0. Treći poraz u nizu, deveti ukupno Opuzenaca, koji imaju tri pobjede i jedan remi. Sve je ovo dobra najava neretvanskog derbija koji se iduće kolo igra u Opuzenu.

TABLICA

I dalje smo na nogometu, ali selimo se na prvu županijsku nogometnu ligu gdje su se dogodile zanimljive promjene u 11. kolu. Gusar je u Kominu dočekao Metković te je slavio 2:0 golovima Marina Oršulića i Eduarda Raguža. Žuti iz Komina oba gola postigli su nakon prekida. Gusar je bio bolji te je momčad Marija Oršulića sasvim zasluženo upisala vrijedna tri boda koja su Gusar plasirala na prvo mjesto na tablici.

Neretva je na svom terenu Iza vage dočekala Orebić. U zanimljivoj utakmici gosti su iznenadili favorizirane domaćine te su pobijedili 2:1 i u Orebić odnijeli puni plijen. Nakon ovog poraza Neretva je ostala na drugom mjestu.

RUKOMET

U sedmom kolu 2. hrvatske rukometne lige za žene Dalmatinka je gostovala u Splitu gdje je igrala protiv ŽRK Split. Naše cure kao veliki favoriti otputovale su na ovu utakmicu, a tu su na kraju opravdale i na parketu. Razlika u kvaliteti bila je debelo na strani Dalmatinke koja je slavila rezultatom 14:30. S novom pobjedom igračice Ivana Jerkovića ostale su na prvom mjestu sa svim pobjedama do sada.

MALI NOGOMET

Odigrani su susreti 7. kola 2. hrvatske malonogometne lige jug. Porto Tolero je u Pločama dočekao MNK Hajduk te su naši malonogometaši upisali novi poraz. Gosti su slavili rezultatom 2:3. Hajduk je preokretom stigao do vrijedna tri boda. Poveli su igrači Porto Tolera golom Zlatka Kušurina u trećoj minuti da bi u 25. poravnao Vedran Duvnjak. Nakon što je kod domaćina crveni karton zaradio Zvonimir Barbir u 29. minuti, gosti dvije minute kasnije preko Marina Tešije dolaze do 1:2. Ivan Radan je u 37. doveo Hajduk do 1:3, a u posljednjoj minuti Matko Krilić tek smanjuje pobjedu Hajduka. Ovaj poraz pokazao je i potvrdio riječi trenera Malića da će trebati dosta vremena da se vrlo mlada momčad Porto Tolera uigra i posloži onako kako treba.

TABLICA

U UMA malonogometnoj ligi za veterane Grada Ploča odigrano je 5. kolo. Rezultati ovog kola su:

Komušina – Porto Tolero 3:9
Staševica – Stablina 1:5
Župa Bagalovići – Ploče 76 5:2
Crna Rika – CB Splendid 2:1
Fiorentina – Vrgorka (odgođeno)

KARATE

U vikendu koji je iza nas aktivni su bili i članovi Karate kluba Porto Tolero koji su nastupili na 9. međunarodnom karate turniru “Trofej Bara 2017.” Nastupili su karate klubovi iz Hrvatske, Crne Gore, BiH, Srbije, Makedonije, Slovenije, Mađarske, Rumunjske i Albanije. Rezultati Porto Tolero ponovno su bili sjajni te je u Ploče stiglo 12 novih medalja, od toga četiri srebrene i osam brončanih medalja.
SREBRA: Luka Dropuljić, Denea Franić Radić, Ana Sinković i Marina Štrbić.
BRONCE: Anamaria Maršić u dvije kategorije, Luka Radić, Ana Rešetar, Karla Stražičić, Marina Štrbić, Sara Štrbić, Borja Šutić i Bruno Šutić

STOLNI TENIS

Za kraj današnjeg Sportskog mikrofona ostavili smo stolni tenis. Odigralo se peto kolo stolnoteniske lige Grada Ploča, a rezultati su:
Fortuna – Reful Ploče 6:4
CB Kockica – STK Stanica Komin (igra se večeras u 19:00)
Policija Ploče – Fiorentina 0:10

Ovaj tjedan na rasporedu je 6. kolo stolnoteniske lige Grada Ploča, a sastaju se: