SPLIT – PLOČE 72:68, drugi poraz juniora

U sklopu 6.kola Međužupanijske lige juniori Ploča gostovali su u Splitu i nakon ravnopravnog nadmetanja izgubili su od domaćina rezultatom 72:68. Drugi je to njihov poraz u pet nastupa međutim i dalje su ostali na vodećoj poziciji. Učenici trenera Darija Hercega bolje su otvorili susret i poveli 10:0 ali na isteku prve četvrtine zadržali su samo 4 poena prednosti. Drugih deset minuta minimalno su dobili žuti iz Splita i na veliki odmor otišlo se s prednošću juniora s ušća Neretve, na poluvremenu semafor je svijetlio 36:38. Nastavak susreta protekao je u stalnoj, minimalnoj prednosti domaćeg sastava dok su Pločani propustili brojne prigode za preokret i novu pobjedu.

Mirnom igrom u samoj završnici Splićani su znalački sačuvali stečenu prednost i zasluženo upisali treću pobjedu. Ukratko, spretniji i sretniji suparnik slavio je na parketu splitskih Gripa. Osim što su olako propustili veliku prednost na samom startu susreta vrijedi naglasiti još neke propuste Pločana tijekom susreta. Promašili su 11 slobodnih bacanja što je stvar prije svega koncentracije, isto vrijedi i za promašenih 6 mrtvih zicera a postotak ubačaja za tri poena bio je katastrofalan, pogođene su samo 2 trice iz 18 pokušaja. Kristijan Burmaz i Mladenko Kramar dominirali su u skoku i šteta što njihovu raspoloženost za igru nisu bolje iskoristili. Pločani su bili oslabljeni za Roka Dominikovića i Karla Bogunovića koji nisu putovali u Split.
SPLIT – PLOČE 72:68 (15:19, 21:19, 19:14, 17:16)
Dvorana Gripe. Suci: Marko Živaljić i Frane Mjeda (oba Split).
PLOČE: Ivan Jelavić, Ivan Peko 21, Ivo Brajlović 16, Tomislav Kelava 5, Ivan Marević, Luka Šunjić, Emil Jelavić 8, Kristijan Burmaz 18, Mladenko Kramar, Ante Štrbić. TRENER: Darijo Herceg
SLOBODNA BACANJA: Split 9 – 17, Ploče 6 – 17.
TRI POENA: Split 5, Ploče 2.
U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva, 7.kolu, juniori Ploča domaćini su vršnjacima A – 2 ligaša Trogira.
TRENUTNI REDOSLIJED: Ploče 8 bodova/5 susreta, Split 7/4, Omiš Galeb 7/5, Trogir 7/5, Adriatic Dugopolje 6/3, Amfora 6/4, Adriatic Split 4/4.

Tekst i slika: Jurica Vukojević