Splićanke uvjerljive u dalmatinskom derbiju: DALMATINKA – SPLIT 2010 22:38

U pretposljednjem kolu prvog dijela natjecanja prvoligaške konkurencije na parketu pločanskog Doma sportova odigran je dalmatinski derbi koji je okončan visokom pobjedom rukometašica iz Splita. Splićankama je ovo tek druga pobjeda dok Pločanke ostaju na učinku od sedam pobjeda. Dalmatinka je u posljednjem, 13. kolu, prvog dijela slobodna, a Split 2010 će na svom parketu tražiti teću pobjedu protiv Umaga.

Konačni rezultat sve govori o zbivanjima na parketu. Ukratko, bio je to susret koji se odvijao u jednom smjeru, jednostavno one woman show bivše reprezentativke Maje Kožnjak. Do 14. minute gledali smo izjednačeno nadmetanje (7:7), u sljedećih osam minuta gošće prave seriju 7:0 i na semaforu svijetli 7:14. U tom razdoblju Splićanke predvođene Kožnjak, Stilinović i Ercegović bile su neuhvatljive u napadu i nesvladive u obrani za domaće igračice. Dalmatinke jednostavno izgubljenje na parketu uz brojne neshvatljive pogreške. Na veliki odmor gošće odlaze s nedostižnih +8 (10:18) a u nastavku, koji je bio puka formalnost, aktivnom i efikasnom igrom zaključuju susret s nestvarnih +16 (22:38).

Ovaj neočekivano visoki poraz Pločankama neka bude škola za nastavak natjecanja. Nisu sigurno zaboravile igrati, pred njima je još 12 prvenstvenih susreta i vjerujemo da ćemo ih ponovno gledati u izdanjima kojim su skupili do sada velikih 14 bodova.

DALMATINKA – SPLIT 2010 22 :38 (10:18)
Dom sportova Ploča. Gledatelja 200. Suci. Ivan Luketić i Lovro Tomović (oba Rijeka). Nadzornik: Boris Kirinčić (Rijeka).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (1+1), Petra Marinović (2); Lucija Cvijanović 1, Lana Jarak 3, Renata Vladimir 2, Anđela Sušak 4, Anđela Zelić 2, Ema Barbir 1, Magdalena Žderić 5 (3), Marija Radoš 2, Josipa Oršulić , Matea Krilić, Iva Žderić 1, Anamarija Nikolac, Andrea Klarić 1. TRENER: Ivan Jerković

SPLIT 2010: Ivona Stilinović (10+2), Julija Kapitanović (1); Nikolina Marić Banje 4, Ljubica Plazibat, Ana Buljan 1, Margarita Škarić, Maja Kožnjak 9 (1), Nina Cvitanović 2, Klara Rubić 2, Klara Birtić 2, Katarina Budić, Sara Sablić 2, Lucija Ivičević 1, Lucija Ercegović 9, Venera Surjan 6 (1), Ana Zelić. TRENER: Željko Čagalj

SEDMERCI: Dalmatinka 3/6, Split 2010 2/3.
ISKLJUČENJA: Dalmatinka 4 minute (Renata Vladimir, Andrea Klarić), Split 2010 8 minuta (Nikolina Marić Banje, Nina Cvitanović, Lucija Ivičević, Ana Zelić).
IGRAČICA UTAKMICE: Maja Kožnjak

Tekst i foto: Jurica Vukojević