Sažetak 16. kola 1. ŽNL: Gusar pao u završnici derbija kola

Treće proljetno kolo prvoligaške konkurencije naše županije donijelo je niz zanimljivih i neizvjesnih susreta. U najavi ovo kolo nazvali smo kolom derbija i taj naziv u potpunosti je opravdan. Derbi kola igrao se u Gabrilima gdje je domaća Croatija nanijeli drugi proljetni poraz jesenskim prvacima iz Komina. Novim porazom Gusar je pao na treće mjesto.

Žuti su nastupili znatno oslabljeni a praznih ruku ostali su u samoj završnici, u 79. minuti presudio im je Žarak. On je ubačaj iz kuta glavom sproveo u mrežu gostiju i tako donio veliko slavlje domaćoj momčadi. Neposredno prije opisane situacije Gusari su imali kontru 2 na 1, ali su se spetljali. Prvi dio susreta obostrano življi, s prigodama na obje strane. Nastavak je protekao u nadmudrivanju na sredini terena a sama završnica protekla je u bezuspješnim pokušajima Gusara da dođe do jednog boda. Možda bi prema prikazanom remi bio i najrealniji međutim sreća se okrenula na stranu spretnijeg domaćina. Pohvale za korektno nadmetanje zaslužuju svi akteri, a kvalitetnom predstavom obje momčadi potvrdile su da im mjesto u vrhu redoslijeda.

CROATIA – GUSAR 1:0 (0:0)

Igralište Sv. Martin. Gledatelja 100. Sudac: Robert Hausvička (Dubrovnik).

STRIJELAC: 1:0 Žarak (79).

CROATIA: Sarić, Žanetić, Njire   (od 72. Milković), Lojić, Žarak, Marinović, Kalauz, Ševo, Vodopić (od 84. Zvrko), Grbešić, Tikvica. TRENER: Ivica Zadro

GUSAR: Batinović, Franić, Dulaj, Šunjić, Žderić, Musulin (od 86. Šuman), Oršulić, Vladimir, Dodig, Vlahović, Kešina. TRENER: Mario Oršulić

ŽUTI KARTONI: Croatia -, GUSAR (Kešina 23, Musulin 48, Dulaj 68, Šuman 90).

IGRAČ UTAKMICE: Dominik Žarak

Zanimljivo i uzbudljivo bilo je u gradskom derbiju u Metkoviću, Neretva je na isteku susreta postigla tri pogotka, prvi je poentirao Marić u 88. minuti, a zatim Jerković stiže do kraja postići još dva.

Derbi začelja igran je u Krvavcu, davljenici Maestral i Žrnovo odigrali su bez pobjednika 1:1, oba pogotka gledatelji su vidjeli u prvom dijelu a bodom su sigurno zadovoljniji gosti s Korčule.

Pogotkom svog kapetana Kajbe u nastavku susreta Župa dubrovačka je pobjednički prošla Smokvicu i tako skočila na drugo mjesto.

Konavoski derbi svih derbija otišao je na stranu domaćeg Slavena, Konavljaninu je presudio kapetan crvenih s Gnjile Šmanjak.

Tvrdo i napeto bilo je u Vela Luci uz minimalno slavlje domaćeg Hajduka, a pelješki kapetani u Orebiću ispratili su goste s Lastova s tri lopte u mreži.

REZULTATI 16. KOLA: Maestral – Žrnovo 1:1 (Vidović / Borovina), Slaven – Konavljanin 1:0 (Šmanjak), Orebić – Omladinac 3:0 (Marić, Kordić, Špaleta), Neretva – Metković 3:0 (Jerković 2, Marić), Hajduk 1932 – Grk 2:1 (V. Žuvela, T. Andreis / Deak), Croatia – Gusar 1:0 (Žarak), Jadran 1929 – Župa dubrovačka 0:1 (Kajba).

REDOSLIJED: Neretva 37, Župa dubrovačka 35, Gusar 33, Orebić 32, Hajduk 1932 29, Croatia 28, Metković 23, Slaven 22, Jadran 1929 21, Konavljanin 20, Grk 12, Maestral 6, Žrnovo i Omladinac po 5.

U naslovnici je slika s ranije odigranog susreta Gusara i Croatije.

Pripremio: Jurica Vukojević