RUKOMET: Podjela bodova u susretu Dalmatinke i Osijeka

Mlada golmanica Karla Jerković

5.KOLO 1 HRL (Ž) DALMATINKA – OSIJEK 21:21 (13:11)

Bez pobjednika okončan je dvoboj na ušću Neretve, a za punim plijenom na kraju mogu žaliti oba suparnika.

Dalmatinke su bolje otvorile susret, tijekom cijelog prvog dijela imale su rezultatsku prednost, u dva navrata najviše +3 (3:0, 8:5). Gošće su prvi pogodak postigle u 9.minuti iz sedmerca (reprezentativka Lacković). Na veliki odmor zadovoljnije su otišle domaće igračice jer su zadržale vodstvo na +2, međutim da nije bilo nekih nepotrebnih pogrešaka ta zaliha mogla je biti i opipljivija.

Početkom nastavka Osijek je u dvije minute stigao do poravnanja (13:13), a zatim slijedi obostrano tvrda igra s malo pogodaka. Domaće rukometašice držale su prednost do 50.minute kada Osječanke stižu na 17:17 i odmah dolaze u prvo vodstvo 17:18. Bili su to prelomni trenuci susreta, jer kod 17:15 Dalmatinke su potrošile tri napada u prazno i izgubile mogućnost da se odvoje na veću razliku i mirno privedu susret kraju.

Posljednjih deset minuta igra se pogodak za pogodak do 58.minute kada gošće po drugi puta vode (20:21). U ludoj završnici, najprije poravnava Barbir (21:21), a zatim u posljednjih 30 sekundi gošća Milić pogađa gredu, da bi na drugoj strani Pločanke zakasnile s realizacijom i eventualnim slavljem.

DALMATINKA – OSIJEK 21:21 (13:11)

Dom sportova. Gledatelja 150. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd n/m).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (8+1), Petra Sršen, Karla Jerković; Lucija Galov, Lana Jarak 6, Anđela Sušak, Anđela Zelić 2, Ema Barbir 3, Magdalena Žderić 1, Martina Šendo, Josipa Oršulić 5 (3), Iva Žderić, Gabrijela Čupić, Nera Cvijanović, Andrea Klarić 1, Antonija Krilić 3. TRENER: Ivan Jerković

OSIJEK: Katarina Borac (1), Magdalena Brkić (6), Anđela Milas; Marina Putnik 1, Lea Hren 1, Dora Lacković 8 (1), Josipa Jeričević 2, Lucija Nikolić, Zorana Milić 2, Marija Prskalo, Petra Jeršek 4, Ena Zagorščak 2, Anja Čanadžija, Mirta Špoljarić, Sara Sablić, Petra Frančić 1. TRENER: Jasmin Mrkonja

SEDMERCI: Dalmatinka 3/4, Osijek 1/3. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 8 minuta (Krilić 2+2, Jarak, Oršulić), Osijek 14 minuta (Hren2+2+2, Lacković 2+2, Milić 2, Prskalo 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Dora Lacković

Tekst i foto: Jurica Vukojević