RUKOMET: MAGA U POSLJEDNJOJ SEKUNDI ZA BOD

Magdalena Žderić je pogotkom iz mrtvog kuta, s lijevog krila, u posljednjoj sekundi donijela domaćem sastavu veliki bod. Punom plijenu bliže su bile gošće koje su u posljednju minutu ušle s dva pogotka viška, međutim nisu realizirale dva napada, bile su brzoplete pa su se na kraju morale zadovoljiti bodom. Kod rezultata 33:34, 35 sekundi do kraja, gostujući trener Gašparac zatražio je minutu odmora, ali dogovor nije ispoštovan i kazna je uslijedila iz brze kontre, Maga sa zvukom sirene pogađa iz nemoguće situacije za 34:34.Sada Dalmatinka ima 8 bodova, a Virovitica 3.

Prvi dio susreta protekao je u obostranoj igri bez pravih obrana, vidjeli smo čak 36 pogodaka. Dalmatinke su bolje otvorile nadmetanje, u 3.minuti povele su 4:1, međutim gošće su sve okrenule u svoju korist od 21.minute kada imaju +2 (12:14), te pametnom igrom, uz efikasne Kožnjak i Hudoletnjak, na veliki odmor odlaze sa zavidnih +4 (16:20). Domaća obrana je u tih prvih 30 minuta bila očajna, velika fjaka i propuh, a što bi tek bila da Jelčić nije skupila 7 obrana.

U nastavku domaće igračice su zbile redove u obrani, Jelčić se razbranila, i u 44.minuti slijede poravnanje (25:25), čak su u 51.minuti povele 29:28. Nakon toga brzopletim i krivim dodavanjima propustile su se rezultatski odvojiti. Kažnjavaju to Virovitičanke te preko iskusne Maje Kožnjak i juniorske reprezentativke Tamare Hudoletnjak ponovno okreću rezultat u svoju korist, ali u već opisanoj završnici gošćama pada koncentracija a upornost se Pločankama isplatila.

DALMATINKA – 1234 VIROVITICA 34:34 (16:20)

Dom sportova. Gledatelja 150. Suci: Nives Jakus (Marina) i Stefano Rajković (Split). Nadzornik: Tonći Vuković (Jesenice).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (19), Petra Sršen, Karla Jerković; Lucija Galov, Anđela Lovrić, Lana Jarak 2, Anđela Sušak 1, Anđela Zelić 6, Ema Barbir, Magdalena Žderić 8, Josipa Oršulić 6 (4), Iva Žderić 2, Gabrijela Čupić, Nera Cvijanović, Andrea Klarić 7, Antonija Krilić 2 (1). TRENER: Ivan Jerković

1234 VIROVITICA: Marija Devald (3), Iva Biuk (2+8); Maja Kožnjak 12 (1), Lukrecija Veršec, Lea Zupčić, Nadia Dujmović, Helena Lukačević, Tamara Hudoletnjak 10 (3), Marija Medved, Ana Blažev, Elena Bardić, Nika Deskar 3, Ivana Kirin 3, Andrijana Miklić, Laura Oršulić, Tena Mioč Cabadaj 6. TRENER: Vladimir Gašparac

SEDMERCI: Dalmatinka 5/7, 1234 Virovitica 4/4. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 12 min (I. Žderić 2+2+2, Krilić 2+2, Oršulić 2), 1234 Virovitica 6 min (Kožnjak 2+2, Kirin 2).

CRVENI KARTON: Iva Žderić (54).

IGRAČICA UTAKMICE: Magdalena Žderić i Andrijana Vlatka Jelčić

Tekst i foto: Jurica Vukojević