RUKOMET: Dalmatinka doživjela uvjerljiv poraz u Bjelovaru

RUKOMET:  BJELOVAR UVJERLJIV PROTIV DALMATINKE

Na otvaranju nove sezone rukometašice Dalmatinke doživjele su uvjerljivi poraz. Bjelovar je na svom parketu slavio rezultatom 38:28 (18:11). Domaći sastav opravdao je ulogu favorita, Dalmatinke im nisu ozbiljnije zaprijetile. Osim uvodnih 1:2 u korist naših rukometašica sve ostalo proteklo je znaku učenica trenera Hrvoja Cikoje.

Odvajanje je počelo sredinom prvog dijela (8:4), da bi na veliki odmor otišle s velikih +7 (18:11). U nastavku ista slika, u 34.minuti već je +10 (21:11), uspjele su Dalmatinke u 55.minuti doći na zaostatak od 7 pogodaka (32:25), međutim u završnih pet minuta domaće sve vraćaju na okruglih i konačnih deset razlike.

Bez obzira na kvalitetu Bjelovara, čvrst sastav s konstantom u igri, i izostanak važnih igračica (Renata Vladimir, Antonija Krilić) ipak je previše primiti 38 pogodaka. Uz slabu obranu, igru Dalmatinke obilježile su brojne tehničke pogreške, posebno izgubljene lopte. Kod domaćina efikasnom igrom su prednjačile Josipa Mamić s 12 i Ema Guskić s 8 pogodaka..

Sada slijedi natjecateljska stanka zbog reprezentativnih okupljanja, prvi domaći nastup Dalmatinka će imati 10.listopada kada u Ploče stiže Umag (2.kolo).

Boje Dalmatinke u Bjelovaru branile su: Andrijana Vlatka Jelčić (12+1), Lara Jurina, Karla Jerković; Anđela Domić, Lucija Galov, Anđela Lovrić 1, Lana Jarak 2, Anđela Sušak 5, Anđela Zelić 7 (4), Iva Bule 6, Magdalena Žderić 1, Marija Radoš 2, Josipa Oršulić 2, Iva Žderić, Ena Tolj 2, te trener Ivan Jerković.

SEDMERCI: Bjelovar 3 – 4, Dalmatinka 4 – 5. ISKLJUČENJA: Bjelovar 12 minuta (Guskić 2+2, Tolić, Čagalj, Gašparović, Ivanda), Dalmatinka 14 minuta (Radoš 2+2, Sušak, Zelić, Bule, M. Žderić, Oršulić). (jv)