REVIJALNA UTAKMICA: NOGOMETAŠI GUSARI – LAĐARI GUSARI 4:2 (1:0)

Dobro je poznato kako se aktivnosti kominskih lađara i nogometaša isprepleću, u svim akcijama jedni drugima su bezrezervna potpora. Uostalom dosta je tu imena koja su uspješno branila kominske boje u oba sporta. Akciju započetu prošle godine nastavili su i ovoga lipnja s namjerom da to postane tradicija. Gusarsko nadmetanje na Pržini okončano je pobjedom nogometaša. Žuta podmornica slavila je rezultatom 4:2, igralo se 2×30 minuta, sudili su, svaki po jedno poluvrijeme, predsjednik NK Gusar Marjan Scipioni i predsjednik UL Gusari Komin Stjepan Vlahović Ćombo.

Zanimljivo je to bilo nadmetanje i nadigravanje. U prvom dijelu vidjeli smo samo jedan pogodak, strijelac za žute Drago Jelavić Giša, bijeli lađari imali su u tom dijelu čak više izglednih prigoda. Nastavak je donio golijadu, ukupno pet pogodaka. Žuti su otišli na 4:0 a onda su lađari režirali uzbudljivu završnicu s dva pogotka u mreži Tome Vlahovića Žile. Vrijedi naglasiti kako su lađari u 37.minuti kod rezultata 1:0 zapucali jedanaesterac. Udarac s bijele točke Ivana Vladimira Bosne efektno je obranio Toma Vlahović. Za najtrofejniju neretvansku lađarsku družinu pogađali su Hrvoje Medak, najtrofejniji neretvanski lađar te Željko Vlahović, parićar kominskih gusara. Jure Vladimir Giba, Nikola Medak Buki i mali Ante Vlahović tresli su mrežu lađara u nastavku susreta. Ovim susretom nogometaši okončali uspješnu sezonu u 1 ŽNL DN a lađari krenuli u završne pripreme za 22.Maraton lađa na Neretvi u kolovozu.

Iako je to bio revijalni i prijateljski susret nije bilo popuštanja niti s jedne strane. Nogometaši su dobili na svom terenu, bilo bi zanimljivo vidjeti dvoboj u lađi na Neretvi od Gornjeg do Donjeg Komina.

Ugodno druženje zaključeno je trećim poluvremenom s obiljem spize i osvježavajućeg pića. Svaka čast Gusari, nogometaši i lađari.

NOGOMETAŠI GUSARI – LAĐARI GUSARI 4:2 (1:0)

Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Marjan Scipioni (Stjepan Vlahović). Pomoćnici: Luka Liković i Pero Medak.

STRIJELCI: 1:0 Jelavić, 2:0 J. Vladimir (39), 3:0 A. Vlahović (43), 4:0 N. Medak (47), 4::1 H. Medak (55 – 11m), 4:2 Ž. Vlahović (57).

NOGOMETAŠI: Benić, Karamatić, Pamać, N. Medak, T. Vlahović, N. Vlahović, A. Medak, J. Vladimir, T. Dodig, D. Dodig (još su igrali: T. Medak, A. Vlahović, M. Medak, Žderić, Majstrović, Laura, N. Oršulić, A. Oršulić). TRENER: Marin Oršulić

LAĐARI: B. Vlatković, S. Vlahović, Martić, M. Medak, K. Čelić, N. Vlahović, Ž. Vlahović, D. Oršulić, I. Vladimir, M. Šuman (još su igrali: A. Šuman, Bandur, Vujević, N. Čelić, M. Šuman, J. Čelić, Šunjić, Musulin, I. Medak). TRENER: Renato Ćopo

Tekst i foto: Jurica Vukojević