RENATA ODVELA DALMATINKE DO VELIKE POBJEDE

Značajne bodove osvojile su rukometašice iz Ploča u susretu 5. kola 1. HRL (ž) protiv kvalitetnog sastava iz Sesveta, koji kao trener predvodi bivši proslavljeni hrvatski reprezentativac, Metkovac Vladimir Jelčić Mana. Susret je obilježila Renata Kežić Vladimir, ne samo zbog 17 pogodaka, već i zbog odlične igre u obrani, presječenjih kontri, bacanja za loptom po parketu… Teško opisivo riječima, trebalo je to vdjeti, i ostvaruju se naše prognoze kako je Renata motor Dalmatinke, suigračice imaju veliko povjerenje u nju. Pa kada je tako onda Dalmatinka ide željenom cilju. Ostale Dalmatinke slijedile su Kežić Vladimir, broj tehničkih pogrešaka smanjile su na minimum i zato su zaslužile veliki pljesak na kraju susreta. Ponovit ćemo, rana je faza natjecanja međutim večerašnja igra i bodovi pokazuju kako Dalmatinka ne bi trebala imati problema oko ostanka u ligi.

Osim minimalnog vodstva gošći na samom otvaranju susreta (0:2, 2:3) sve ostalo rezultatski je proteklo u znaku Pločanki. Najveća prednost u prvom poluvremenu od +3 (12:9) domaće su imale u 29. minuti, do odlaska na veliki odmor uporne gošće smanjile su na -2 (12:10).

Dalmatinka je furiozno otvorila nastavak pa u 37. minuti odlaze na +5 (16:11), što je bila i najveća prednost tijekom susreta. Gostujući trener time-outom za trenutak je prekinuo nalete domaćeg sastava, sredio svoje redove i u 43. minuti narančaste stižu do -2 (18:16). Realizatorski post domaćih trajao je kratko pa u 55. minuti imaju obećavajućih, sigurnih 22:18. Do kraja su pametnom igrom znale sačuvati prednost za treću ovosezonsku pobjedu. Bilo je to obostrano kvalitetno nadmetanje, što bi se reklo pravo prvoligaško, za gornji dom redoslijeda. Podravka i Lokomotiva su razina više.

DALMATINKA – SESVETE AGROPROTEINKA 25:22 (12:10)
Dom sportova Ploča. Gledatelja 200. Suci: Dražen Anušić (Primorski Dolac) i Dubravko Vukovac (Split). Nadzornik: Đino Giljević (Ploče).

DALMATINKA: Jelčić (2+1), Marinović (5); Rotim, Arar, Cvijanović, Jarak 2, Kežić Vladimir 17 (7), Zelić 1, Barbir, M. Žderić 3, Radoš 1, Oršulić, Krilić, I. Žderić, Nikolac, Klarić 1. TRENER: Ivan Jerković
SESVETE AGROPROTEINKA: L. Bešen (9+1), Pratljačić; M. Bešen 3 (1), Dičak 3 (1), Čalušić 3, Bikić, Vlajsović, Lukić 7 (1), Anđelić, Glibanski, Lisjak 2, Peraica 4 (2). TRENER: Vladimir Jelčić

SEDMERCI: Dalmatinka 7 – 8, Sesvete Agroproteinka 5 – 7. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 8 minuta (Cvijanović, M. Žderić, I. Žderić, Klarić), Sesvete Agroproteinka 10 minuta (Dičak, Čalušić, Lukić, Glibanski, Peraica).

IGRAČICA UTAKMICE: Renata Kežić Vladimir

Tekst i foto: Jurica Vukojević