Remi Porto Tolera i Kijeva u derbiju

U velikom derbiju 17.kola 2.HMNL-jug u Pločama su Porto Tolero i Kijevo podijelili bodove odigravši 4:4! Ishod je to kojim je u konačnici najviše profitirala šibenska Crnica, koja u poslijednjem susretu 17.kola u četvrtak ima priliku pobjedom nad Herojima zasjesti na vrh prvenstvene ljestvice.

Dvoboj je ovo u kojem je Kijevo imalo prednost tijekom čitava susreta, da bi na koncu s golmanom-igračem u poslijednjoj minuti izborilo bod. Nakon prvih 10ak minuta bez izglednijih prilika, gosti u 2 minute postižu 2 gola i dolaze do lijepe prednosti. Jekovljević je u 14.minuti zabio za 0:1, a nakon propuštene velike prilike Arara za 0:2 s druge strane zabija Jurjević uz lošu reakciju vratara Batinovića.

Nakon toga porto Tolero preuzima inicijativu koju su okrunili zgoditkom Krilića za 1:2 nakon prvih 20 minuta. Raspoloženi Krilić u 23.minuti još jednom zabija i vraća stvari na početak, 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 31.minute kada Jurjević zabija svoj drugi zgoditak, uz još jednu lošu reakciju vratara Batinovića za 2:3! Do novog izjednačenja domaći dolaze u 37.minuti kada na dodavanje raspoloženog Krilića za 3:3 zabija Džeko, a već u slijedećoj minuti Porto Tolero dolazi do velike prilike iz akumulacije, no Krilićev ne odveć opasan udarac brani Sarić.

U istoj minuti domaći ipak dolaze do svog prvog vodstva kada Jakovljević nespretno šalje loptu u vlastitu mrežu za 4:3! Gosti su na koncu ipak došli do zasluženog boda, kada u igri s golmanom-igračem Stjepanović neoprezno zabija u vlastitu mrežu za 4:4! Pokušali su gosti igrom s golmanom-igračem doći do pobjede, no bez uspjeha.

Ostalo je 4:4, podjela bodova kao i najrealniji ishod ovog iznimno uzbudljivog drugoligaškog derbija.

Podjela bodova na koncu je najviše obradovala Šibenčane, jer Crnica sada ima priliku pobjedom u Vodicama protiv Heroja zasjesti na vrh ljestvice. Ovaj remi sigurno više odgovara Pločanima nego Kijevu, jer je momčad Borisa Malića zadržala bod prednosti, uz bolji međusobni omjer od Kijeva.

Uz to, u Ploče tek treba doći Crnica, i to je susret koji će zasigurno u velikoj mjeri odrediti rasplet utrke za prvaka na drugoligaškom jugu.

Mjeritelj vremena: Željko Vukić

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Marin Džeko, Josip Stjepanović, Dejan Rašić, Žarko Visković, Ivan Arar, Josip Pear, Matko Krilić, Ivan Markić, Zvonimir Barbir, Tomislav Domić, trener: Boris Malić

KIJEVO: Josip Sarić, Renato Djak-Božić, Antonio Perić, Ante Crnjac, Zvonimir Šućur, Josip Matić, Josip Radić, Anto Palavra, Ivan Jurjević, Josip Jakovljević, Petar Knežević, trener: Danijel Rimac

STRIJELCI: 0:1 Jakovljević (14′), 0:2 Jurjević (15′), 1:2 Krilić (19′), 2:2 Krilić (23′), 2:3 Jurjević (31′), 3:3 Džeko (37′), 4:3 ag-Jakovljević (38′), 4:4 ag-Stjepanović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 8 (2+6); Kijevo 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Batinović (35′), Stjepanović (38′) – PORTO TOLERO; Crnjac (23′) – KIJEVO

IGRAČ UTAKMICE: Matko Krilić (PORTO TOLERO)