Remi Kominu, derbi Hajduku (1 ŽNL, 16.KOLO)

Redovito 16.kolo 1. ŽNL Dubrovačko – neretvanske proteklo je u znaku domaćih momčadi a čast gostiju spasio je Metković osvojenim bodom u Kominu. Derbi kola igran je na velolučkom Moćnom lazu gdje je domaći Hajduk 1932 slavio protiv Maestrala rezultatom 3:1. Bio je to susret momčadi koje se bore za drugo mjesto a ovom pobjedom domaćin je preskočio Orebić i stigao na željenu poziciju.

Gosti iz Krvavca bili su ravnopravni do 30.minute, ostatak je pripao domačinu koji je znao kazniti pogreške obrane narančastih s Limana, Pogodak za Krvavčane postigao je njihov prvi strijelac Darko Jerković. Susjedski, neretvanski derbi na kominskoj Pržini završio je bez pobjednika.

Gusar znatno bolji u prvom dijelu susreta kada je uz pogodak Jure Vladimira u 40.minuti propustio još nekoliko izglednih prigoda, nastavak je protekao u znaku gostiju iz Metkovića koji su poravnali u 78.minuti iz jedanaesterca (siguran izvođač Neven Majić) te također imali nekoliko matnih situacija. Najstrožoj kazni prethodilo je igranje rukom Stjepana Vlahovića, svakom suparniku po jedno poluvrijeme, svakome po bod na kraju predstavlja realan ishod. Bilo je 1:1 i u prvom dijelu natjecanja u Metkoviću.

Slaven na Grudi bolji od Dubrovnika, Croatija u Gabrilima uvjerljiva protiv Orebića a Omladinac na Lastovu za pogodak uspješniji od posljednjeg Grka. U ovom kolu bili su slobodni Župa Dubrovačka i Jadran LP. Od natjecanja u drugom dijelu odustao je SOŠK iz Stona.

REZULTATI 16.KOLA; Slaven – Dubrovnik 1919 4:2, Omladinac – Grk 3:2, Hajduk 1932 – Maestral 3:1, Croatia – Orebić 4:1, Gusar – Metković 1:1, slobodni Župa Dubrovačka i Jadran LP.

REDOSLIJED: Jadran LP 36/14 (51:9), Hajduk 1932 26/14 (26:19), Orebić 24/15 (29:30), Metković 21/14 (22:21), Maestral 20/15 (25:23), Župa Dubrovačka 20/14 (20:18), Slaven 20/15 (21:22), Omladinac 20/14 (25:33), Croatia 19/13 (23:15), Gusar 18/15 (17:20), Dubrovnik 1919 16/14 (24:30), SOŠK 10/12 (16:42), Grk 6/15 (8:25).

RASPORED 17:KOLA: Metković – Hajduk 1932, Maestral – Croatia, Orebić – Jadran LP, Dubrovnik 1919 – Omladinac, Grk – Župa Dubrovačka, slobodni Gusar i Slaven.