Prvi ovosezonski poraz Žutih na Pržini

Gusar je izgubio derbi 16. kola protiv Slavena, minimalno 0:1, pa je tako momčad s Grude i drugi put ove sezone slavila u nadmetanjima s Kominjanima, na Grudi je bilo 2:1 za Crvene. Velikim, i pomalo neočekivanim trobodom Slaven se približio Gusaru na samo bod zaostatka. Žutoj podmornici prvi je ovo poraz na domaćem terenu u sezoni 2018/19, nitko to nije očekivao nakon dva uspješno apsolvirana gostovanja u Smokvici i Gabrilima.

Ne baš uvjerljivo izdanje Žutih gosti su znalački kaznili. Prepustili su domaćinu inicijativu te opasno prijetili preko Vukića i Obradovića. Osjećaj je da je Gusarima nedostajalo odlučnosti, agresivnosti i koncentracije. Pobjednik derbija odlučen je u 34. minuti, Karamatić je faulirao Vukića u naletu prema vratima Benića, a Pulić iz slobodnog udarca s 18 metara preko obrambenog zida pogađa efektno gornji desni kut. Neobranjivo! U prvom dijelu susreta Žuti su najbolju prigodu imali u 12. minuti, ubačaj s lijevog boka Stanko Vlahović nije najbolje prihvatio i njegov udarac iz blizine odlazi pokraj desne vratnice.

U nastavku su mreže mirovale, domaćini su imali jalovu inicijativu, gosti se vješto branili. Od prigoda vrijedi izdvojiti onu gostiju iz 52. minute kada je Obradović pogodio vratnicu, na drugoj strani Jelavić u 76. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara uzdrmao je gredu. Posljednju prigodu za izjednačenje imao je u 89. minuti Jelavić, ali iz blizine iskosa s lijeve strane nije bio uspješan. Uz strijelca Pulića junak u redovima gostiju bio je 47-godišnji vratar Dominik Miljak kojemu je ovo prva pobjeda u majici Slavena protiv Gusara na Pržini.

GUSAR – SLAVEN 0:1 (0:1)
Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik). Pomoćnici: Ivan Šalinović (Split) i Matko Majić (Metković). Delegat: Nikola Kaleb (Metković).

STRIJELAC: 0:1 Pulić (34).

GUSAR: Benić, Šuman (od 46. A. Medak), N. Medak (od 75. Majstorović), D. Dodig, N. Vlahović, Jelavić, Karamatić, Jurković, I. Medak, T. Dodig, S. Vlahović (od 54. Franić). TRENER: Pavo Mustapić
SLAVEN: Miljak, Zaloker, Metković, Šmanjak, Pulić, N. Bratoš, Vukić (od 86. M. Bratoš), A. Macan (od 80. Glavić), Ivanković, P. Macan, Obradović. TRENER: Pero Kapetanović

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Pulić

REZULTATI 16.KOLA 1 ŽNL DN: ŠD Smokvica – Croatia 1:5, Gusar – Slaven 0:1, Župa dubrovačka – Hajduk 1932 4:0, Sokol – Žrnovo 1:0, Konavljanin – Metković 1:0, Orebić – Grk odgođeno (poplavljen teren).

REDOSLIJED: Croatia 38, Župa dubrovačka 33, Gusar 32, Slaven 31, Metković 30, Orebić 18, Konavljanin 17, Žrnovo 16, Sokol 14, ŠD Smokvica 13, Hajduk 1932 12, Grk 11.

Tekst i foto: Jurica Vukojević