PRVA PRIPREMNA: Jadran LP ispratio goste iz Ljubuškog s pet komada u mreži

Pločani su nakon početne prve faze priprema odigrali trening utakmicu protiv BiH drugoligaša Ljubuškog gdje su malobrojni gledatelji mogli vidjeti i šest pogodaka.

Domaći igrači utakmicu su otvorili već u 10.minuti pogotkom Marina Romića, u 16.minuti je već bilo 2:0, strijelac Marko Musulin. U drugom dijelu oba trenera daju priliku svim raspoloživim igračima s klupe, tako u 53. minuti gosti preko M.Bošnjaka smanjuju rezultat na 2:1.

Nakon primljenog pogotka domaći igrač krenuli su još otvorenije prema gostujućim vratima što je rezultiralo sa dva pogotka Luciana Lovrića u 67. i 83.minuti, a pogotkom Dina Primorca u 87. minuti ujedno je i konačan rezultat od 5:1 ovog susreta.

U redovima Pločana primjetno je i nekoliko novih imena koja su tu na probi, a konačan sud tko ostaje dati će struka nakon završenih priprema.

Sljedeću pripremnu utakmicu Jadran LP odigrati će 1. kolovoza kada će ugostiti GOŠK-a iz Gabele.

JADRAN LP           5

LJUBUŠKI (BiH)    1

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja 70. Sudac: Josip Dugandžić(Komin). Pomoćnici: Denis Musulin(Staševica) i  Ivan Grgurinović(Čeveljuša)

Strijelci: 1:0 – Romić(10), 2:0 – Musulin(16), 2:1 – M.Bošnjak(58), 3:1 – Lovrić(67), 4:1 – Lovrić(83), 5:1 – Primorac(87)

Jadran LP: Vukanović, Mario Marić, Raič, Krstičević, Musulin, Paponja, Krešić, Nikolac, Kalfić, Romić, Kordić (još su igrali: Primorac, Lovrić, Pijević, Dulaj, Žderić, Erjauc, Juračić, Raguž, Šuman, Marko Marić, Dropulić). Trener: Mario Oršulić

Ljubuški: Iličić, T.Bošnjak, Čuže, Pušić, M.Bošnjak, Lauc, Puljić, N.Granić, Ljubić, Brkić, F.Bebek(još su igrali: L.Granić, L.Bebek, J.Bebek, Miletić, Biško, Šimić), Trener: Damir Vučić

Pripremio: Branko.Kulidžan