Prva pobjeda i važni bodovi Dalmatinke!

DALMATINKA – SINJ 27:21 (15:12)

Dalmatinski derbi, nadmetanje starih sportskih suparnica još iz drugoligaških dana, okončan je zasluženom pobjedom domaćeg sastava. Prva je to ovosezonska pobjeda Dalmatinki, a do važnih bodova stigle su na krilima svoje kapetanice, iznimno raspoložene golmanice Andrjane Vlatke Jelčić koja je upisala 17 obrana.

Čvrsta domaća obrana

Dakle, susret 3.kola 1 HRL (Ž) Dalmatinka – Sinj 27:21.

Pločanke su imale stalnu rezultatsku prednost, od samog početka su diktirale tempo i zbivanja na parketu. Odlična kolektivna obrana i strpljivi napad donijeli su im u 20.minuti prvu osjetniju prednost od +5 (12:7). Do odlaska na odmor gošće su, ipak uz osmjih sreće, to uspjele smanjiti na podnošljivih – 3 (15:12).

Antonija Krilić

Početkom nastavka Sinjanke su dva puta došle na zaostatak od dva pogotka (15:13, 16:14) i to je bio njihov maksimum. Uslijedilo je novo odvajanje domaćih igračica, a iako su u 45.minuti ostale bez važne obrambene karike Josipe Oršulić (treće isključenje), do bajviše prednosti stigle su u 52.minuti (25:18). Do kraja znalački su susret privele kraju i zaslužile veliki pljesak najvjernijih navijača.

Igračica utakmice je svakako Andrijana Vlatka Jelčić, međutim moramo pohvaliti kolektivno izdanje Dalmatinki. Pogreške i gluposti su svele na minimum, ne pamtim kada su posljednji put igrale ovako zrelo i pametno.

Time out Pločanki

Naravno, borbeno i odlučno, putokaz im je to za ono što slijedi, brojni su ispiti do kraja natjecanja. Ova igra daje nadu kako bi to sve skupa moglo završiti na pravi način. Samo polako, iz susreta u susret.

DALMATINKA – SINJ 27:21 (15:12) Dom sportova. Gledatelja 150. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar). Nadzornik: Joško Perdić (Split).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (16+1), Petra Sršen (1); Lucija Galov, Anđela Lovrić, Lana Jarak 8, Antonija Sušak, Anđela Zelić 3, Ema Barbir 1, Magdalena Žderić 8 (2), Martina Šendo, Josipa Oršulić 3 (3), Iva Žderić, Gabrijela Čupić, Nera Cvijanović, Andrea Klarić, Antonija Krilić 4. TRENER: Ivan Jerković

SINJ: Ana Križanac (4+1), Andreja Vugdelija (4), Ana Ćosić Dragan; Maja Bilandžić, Marija Ljubičić 3 (2), Marija Hrgović Tomić 7(2), Silvija Masnić 3, Maja Zorica, Matea Mažurin, Josipa Ćaleta, Martina Čović, Matea Erceg, Luciana Mravak, Nina Boban, Ana Lovrić 4, Karmen Paštar 2. TRENER: Ivo Vukasović