Portu mršavi bod

Susret starih suparnika iz Ploča i Knina u 17. kolu 2. HMNL-jug završio je bez pobjednika. Konačnim rezultatom 4:4 zadovoljniji su gosti, a domaćini mogu žaliti za propuštenim prilikama i naravno ostali su bez dva boda, koja bi ih na kraju mogla koštati ostanka među drugoligašima. S ovim jednim, mršavim bodom Porto ostaje pri samom dnu s 15 bodova, pet kola prije kraja natjecanja.

Susret je protekao u borbenom nadmetanju, a kod domaćina se osjećala nervoza u igri zbog imperativa osvajanja punog plijena. U 6. minuti Porto dolazi u zasluženo vodstvo nakon kojeg se očekivao povoljan rasplet. Međutim, Pločani nemaju dovoljno mirnoće i koncentracije pa s dvije pogreške omogućuju gostima rezultatski preokret u 17. minuti. Ipak mladi Kušurin u 20. minuti efektnim pogotkom donosi poravnanje i kakav takav mir prije odlaska na veliki odmor.

Nastavak donosi slične situacije, gosti kažnjavaju domaće neobjašnjive i naivne pogreške, dva puta odlaze na minimalnu prednost. Domaćin ipak uspijeva brzo se vratiti i izjednačiti pa u 28. minuti imamo, kasnije će se vidjeti konačnih 4:4. Bez rezultatske promjene protječe ostatak vremena iako su igrači Porto Tolera imali nekoliko matnih situacija iz kojih je teže bilo promašiti nego pogoditi. I na samom kraju, 15-ak sekundi prije isteka 40. minute sporna situacija u kojoj su domaćini tražili prekršaj nad Pearom, bio bi to šesti gostujući i udarac za domaćine sa 10 metara. Međutim, sudac Divić dosuđuje loptu za goste i žuti karton Pearu, po njegovoj ocjeni bilo je to simuliranja domaćeg igrača. Šteta za Porto, situacija nije baš ružičasta, ali ne treba se predavati, na muci se poznaju junaci. Valja im smireno ići iz susreta u susret, valjda će se i njima osmjehnuti sreća u sličnim situacijama.

PORTO TOLERO – KIJEVO 4:4 (2:2)

Dom sportova Ploča. Gledatelja 50. Suci: Stipe Divić (Split) i Branko Vrnoga (Zagreb). Treći sudac: Zdravko Kuran (Metković). Delegat: Mišel Kvesić (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 Pear (6), 1:1 Milas (15), 1:2 Matić (17), 2:2 Kušurin (20), 2:3 P. Knežević (22), 3:3 Domić (24), 3:4 Šućur (26), 4:4 Pear (28).

PORTO TOLERO: Dragobratović, Pear, Stjepanović, Krilić, Domić, Marević, Čančar, Jakić, Babić, Barbir, Kušurin.
TRENER: Denis Malić

KIJEVO: Milić, Božić, Šućur, Milas, P. Knežević, Matić, Franjkić, D. Knežević, Jurjević, Ćulum.
TRENER: Nenad Hladnić

ŽUTI KARTONI: Porto Tolero (Barbir 26, Pear 40), Kijevo (D. Knežević 29, Božić 33). AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero (5+4), Kijevo (5+5). TIME OUT: Porto Tolero (19), Kijevo (17, 30).

IGRAČ UTAKMICE: Zlatko Kušurin

Tekst i fotografije: Jurica Vukojević