Porto Tolero uvjerljivo do nove prvenstvene pobjede!

MNK PORTO TOLERO-MNK JEZERA 9:2 (5:0)

U odličnoj utakmici 14. kola 2. HMNL-jug Porto Tolero je svladao MNK Jezera rezultatom 9:2! Strijelci u ovoj velikoj pobjedi bili su Josip Stjepanović (2), Saša Burđelez (2), Zvone Barbir, Marin Džeko, Tomislav Domić, Ivan Marković i Sandro Rebac, dok su za goste pogađali Joško Šimat i Marko Periš.

Oko 50-ak gledatelja moglo je vidjeti još jedno sjajno izdanje malonogometaša Porto Tolera. Već u drugoj minuti Porto dolazi u vodstvo, Marković izvodi korner, a Burđelez odličnim udarcem iz voleja postiže prvi gol. U 5. minuti Porto povećava vodstvo. Domić izvodi aut, a Barbir u primanju prelazi igrača i podiže prednost na 2:0. Zatim u 8. minuti duga lopta prema Marinu Džeki koji sjajno prima loptu i kroz noge gostujućeg vratara povisuje prednost. U 13. minuti, Domić krade loptu i preciznim udarcem postiže gol. Tri minute nakon toga, duga lopta prema samom Burđelezu koji snažnim udarcem u prvi kut zabija za 5:0, s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku Porto kreće još snažnije. U prvoj minuti nastavka Stjepanović izbija sam pred Raka i zabija za 6:0. Samo minutu poslije Stjepanović prizemnim udarcem postiže svoj drugi, a Portov sedmi gol. Nakon toga, neodlučnost u domaćoj obrani koristi Šimat i smanjuje prednost na 7:1. U 30. minuti lopta se odbija do Markovića koji zabija za 8:1. Lijepu akciju domaćina okrunio je Rebac pogotkom u 36. minuti iz teške situacije. Do kraja gosti uspjevaju ublažiti poraz pogotkom Periša u posljednjoj minuti susreta.

Nakon ove pobjede Porto Tolero se nalazi na diobi 3. mjesta s MNK Torcida i MNK Heroji, ali ima bolju gol razliku od obje ekipe. U sljedećem kolu MNK Porto Tolero će opet biti domaćin, ovog puta ekipi MNK Hajduk koja je izravni konkurent. U prvom susretu, Porto Tolero i Hajduk su odigrali 3:3.

Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: 14. kolo
Datum: 05.03.2016.
Vrijeme: 16:00
Dvorana: Dom Športova Ploče
Gledatelja: 50

PORTO TOLERO: Ivo Kežić, Zvone Barbir, Tomislav Domić, Saša Burđelez, Josip Stjepanović, Matko Krilić, Ivan Marković, Ivan Markić, Marin Džeko, Sandro Rebac, Ante Batinović, Marijo Batinović

JEZERA: Mario Rak, Andrija Bakula, Jure Kapov, Marko Periš, Karlo Klarin, Marko Kovačev, Ante Kosor, Stjepan Klarin, Frane Fatović, Joško Šimat, Luka Vodanov

STRIJELCI: 1:0 Burđelez (2. min), 2:0 Barbir (5. min), 3:0 Džeko (8. min), 4:0 Domić (13. min), 5:0 Burđelez (16. min), 6:0 Stjepanović (21. min), 7:0 Stjepanović (22. min), 7:1 Šimat (23. min), 8:1 Marković (30. min), 9:1 Rebac (36. min), 9:2 Periš (40. min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: PORTO TOLERO 10 (5+5); JEZERA 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: JEZERA – Kosor (8. min), Šimat (16. min), Kovačev (17. min), Vodanov (19. min)

CRVENI KARTON: JEZERA – Bakula (26. min)

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci