Porto Tolero u novu godinu krenuo pobjedom

ŽMNL, 9.KOLO

PORTO U NASTAVKU „OTPUHAO“ MEĆAJAC

Susretima 9.kola nastavljeno je natjecanje u županijskoj malonogometnoj ligi, a Porto Tolero je u novu godinu krenuo pobjedom. Slavili su učenici trenera Borisa Malića teže od očekivanog protiv momčadi Mećajac koja na svom kontu ima samo 4 boda. Mučili su se Pločani u prvom dijelu koje je okončano izjednačenim rezultatom, gosti su poravnali u posljednjoj minuti prvog dijela. U nastavku bijeli su slomili otpor gostiju i s tri pogotka rutinski stigli do šeste pobjede. Sada imaju 18 bodova iz 8 susreta, a popravili su i razliku pogodaka na +42 (59:17). U sljedećem kolu Porto igra protiv vodećeg Cavtata, derbi 10.kola.

Suci Šalinović i Giljević

Ponovno Porto nije bio kompletan, nedostajalo je dosta igrača (Krilić, Markić, Rašić, Burđelez ..) i kada bi gledali zapisnike sa osam odigranih susreta vidjeli bi kako je to osam različitih sastava i postava. Zlatko Kušurin s 13 pogodaka ostaje u vrhu liste strijelaca. Na početku susreta tribine Doma sportova potpuno prazne, kasnije su stigla dva navijača, u biti člana veteranske momčadi Porta. Jedan od razloga je svakako tv prijenos susreta s EP rukometaša Hrvatska – Bjelorusija.

Delegat Kvesić

PORTO TOLERO – MEĆAJAC 4:1 (1:1)

Dom sportova. Gledatelja 2 (Deno i Viza). Suci: Ivan Šalinović (Metković) i Denis Giljević (Ploče).

STRIJELCI: 1:0 Domić (13), 1:1 T. Čuljak (15), 2:1 Visković (17), 3:1 Kušurin (18), 4:1 Marević (27-10m).

PORTO TOLERO: Mario Rašić, Žarko Visković, Pavo Čančar, Zlatko Kušurin, Tomislav Domić, Marin Babić, Petar Marević (cap), Josip Pear. TRENER: Boris Malić

MEĆAJAC: Mako Vulimović, Mateo Kulaš, Matej Butigan, Ivo Čuljak, Ante Vidović, Marko Mijoč, Jurica Prkačin, Tihomir Čuljak, Kristijan Kučina (cap), Antonio Barišić, Roko Vidović, Rico Đanković. TRENER: –

ŽUTI KARTON: Roko Vidović (20).

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 7 (5+2), Mećajac 7 (2+5).

IGRAČ UTAKMICE: Marin Babić