Porto Tolero slavio u derbiju kod Hajduka!

U derbiju 14.kola 2.HMNL-jug Hajduk je protiv Porto Tolera upisao prvi ovosezonski poraz. Pločani su na splitskim Gripama slavili s uvjerljivih 2:6 i barem na jedan dan preuzeli vrh ljestvice. Momčad Borisa Malića nadigrala je Hajduk koji je većim dijelom susreta bio blijed i bezidejan.

Delegat: Igor Vojković

HAJDUK: Stipe Tomičić, Dean Banić, Ivor Šuljić, Mario Nazlić, Ivan Tustonjić, Vlado Rubelj, Pjero Andrijašević, Marino Tešija, Mario Taći, Ante Peša, Branko Laura, trener: Krešimir Čubelić

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Marin Džeko, Ivan Arar, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Matej Marević, Tomislav Domić, Zvonimir Barbir, Zlatko Kušurin, Josip pear, Dejan Rašić, trener: Boris Malić

STRIJELCI: 0:1 Džeko (4′), 0:2 Krilić (5′), 0:3 Stjepanović (6′), 0:4 Krilić (12′), 1:4 Laura (17′), 1:5 Krilić (33′), 1:6 Batinović (33′), 2:6 Andrijašević (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 3 (1+2); Porto Tolero 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Šuljić (34′), Andrijašević (40′) – HAJDUK

IGRAČ UTAKMICE: Matko Krilić (PORTO TOLERO)

KOMENTAR UTAKMICE:
Gosti su poveli u 4.minuti kada Pear s lijeve strane ubacuje pred gol gdje Džeko neometan s 5-6 metara zabija za 0:1! Hajduk je vrlo brzo mogao preokrenuti rezultat u svoju korist, no ne zabijaju iz matnih situacija. Najprije je na ubačaj Laure s desne strane na drugoj vratnici prazan gol promašio Taći, da bi nedugo zatim iz slične situacije nakon ubačaja Taćija neprecizan bio Ivor Šuljić. Gosti su uzvratili brzo i izuzetno efikasno. Najprije je Barbir iz auta ubacio na drugu vratnicu gdje je pažnji Šuljića i vratara Tomičića umaknuo Krilić i zabio za 0:2, da bi niti pola minute kasnije Stjepanović pored nesigurnog Tomičića zabio za 0:3!

U 6.minuti domaći propuštaju veliku priliku kada na ubačaj Taćija s desne strane na drugoj vratnici iz blizine ne uspijeva zabiti Andrijašević. U 8.minuti gosti prijete preko agilnog Stjepanovića koji je proigrao Domića, no vratar Tomičić je ovoga puta siguran. U slijedećoj minuti bilježimo novu veliku priliku gostiju, kada na ubačaj Barbira s desne strane pored već savladanog Tomičića ne uspijeva zabiti Džeko. Na slijedeću priliku čekali smo do 12.minute kada gosti dolaze do novog zgoditka. Taći je izgubio loptu na svojoj polovici, a Krilić s 8-9 metara lijepo pogađa rašlje za velikih 0:4!

U 17.minuti domaći se vraćaju u igru golom Laure koji iz slobodnog udarca sa 7 metara precizno pogađa za 1:4! Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti kada Džeko iskosa s lijeve strane pogađa vratnicu! Na odmor se tako otišlo s velikom prednošću gostiju.

U nastavku se igra umrtvila, te se prilike znatno teže stvaraju. Od 26.minute domaći prelaze na igru s Tustonjićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu ozbiljno prijete, no udarac Šuljića s lijeve strane zaustavlja vratnica! U slijedećoj minuti dvaput se trese greda domaćih. najprije je duga lopta vratara Batinovića odsjela na gredi, da bi nekoliko trenutaka kasnije greda zaustavila udarac Peara.

U 30.minuti još jednom sreća spašava domaćina kada udarac Barbira zaustavlja vratnica. Napadajući s golmanom-igračem domaćin teško dolazi do rješenja. Pokretljiva obrana gostiju lako je izlazila na kraj s jalovim napadima domaćina, a susret je definitivno odlučen u 33.minuti kada gosti golovima Krilića i Batinovića u prazan gol dolaze na nedostižnih 1:6! U 35.minuti domaći su smanjili golom Andrijaševića kojeg je lijepo proigrao Peša, no do kraja više nisu ozbiljnije ugrozili gol Batinovića. Štoviše, gosti su propustili još 2 sjajne prilike da ionako bolan poraz učine još bolnijim.

Pobjedom se porto Tolero barem nakratko probio na vrh prvenstvene ljestvice, uoči sutrašnjeg dvoboja Kijeva i Geniusa u Kninu. Hajduku pak preostaju velike brige, jer nakon ovog poraza težak je put do eventualnog naslova prvaka. Splićane do kraja prvenstva očekuju zahtjevna gostovanja u Šibeniku i Kninu, dok će Pločani spomenute konkurente ugostiti na svom parketu. nema dvojbe da nas očekuje još mnogo uzbuđenja na drugoligaškom jugu.