Porto Tolero slavio protiv Mejaša!

U susretu 21. kola 2. HMNL-jug Porto Tolero je slavio protiv momčadi MNK Mejaši rezultatom 6:3. Strijelci za Pločane bili su Ivan Marković (3), Saša Burđelez (2) i Josip Stjepanović, dok su za goste zabili Marko Jukić (2) i Đemal Nasup.

Igrala se 23. sekunda kada Marković oduzima loptu gostima na njihovoj polovici i prizemnim udarcem dovodi Pločane u rano vodstvo. Već u 4.minuti rezultat je 2:0, kada Marković kažnjava neopreznost gostiju te kroz noge Barunu zabija svoj drugi pogodak. U 7. minuti gostujući golman brani udarac, lopta se odbija do Markovića koji pronalazi samog Stjepanovića na 6 metara, a on povećava vodstvo na 3:0. Nakon primljenog gola gosti uvode golmana igrača i odma u sljedećoj minuti preko Jukića smanjuju prednost na 3:1. Nakon primljenog gola Porto je imao par prilika za postići gol, no Barun brani sve udarce. U 17. minuti gosti preko Jukića smanjuju prednost na 3:2 s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu dominacija Pločana, no ne uspijevaju povećati vodstvo, sve do 38. minute kada iz akcije nakon kornera Burđelez snažnim prizemnim udarcem zabija za 4:2. Samo 20-ak sekundi kasnije Marković postiže svoj treći gol na utakmici za nedostižnih 5:2. U sljedećoj minuti nakon neuspjele akcije Porta, gosti iz kontre preko Nasupa smanjuju na 5:3. U prvom napadu nakon primljenog gola, Porto postiže još jedan pogodak preko Burđeleza koji je ukrao loptu i matirao gostujućeg golmana-igrača za konačnih 6:3.

Ovom pobjedom Porto je osigurao 4. poziciju na tablici, dok im Hajduk bježi 2 boda. U sljedećem i posljednjem kolu ove sezone Porto Tolero će gostovati u Kninu protiv ovogodišnjeg polufinalista kupa, ekipe MNK Kijevo.

Gledatelja: 50

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Matko Krilić, Josip Stjepanović, Zvone Barbir, Saša Burđelez, Ivan Arar, Ivan Marković, Ivan Markić, Ante Batinović; trener: Boris Malić

MEJAŠI: Petar Barun, Duje Koljanin, Marko Jukić, Nikola Moro, Marin Jurjević, Ante Peša, Đemal Nasup, Nikola Baričević

STRIJELCI: 1:0 Marković (1. min), 2:0 Marković (4. min), 3:0 Stjepanović (7. min), 3:1 Jukić (8.min), 3:2 Jukić (17. min), 4:2 Burđelez (38. min), 5:2 Marković (38. min), 5:3 Nasup (39. min), 6:3 Burđelez (39. min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 4 (3+1) ; Mejaši 2 (0+2)