PORTO TOLERO – ALUMNUS SESVETE 2:4 (1:2)

Saznali smo i osmog, posljednjeg sudionika četvrtfinala malonogometnog kupa Hrvatske. Pobjedom u Pločama prvoligaš Alumnus Sesvete pridržio se Squareu, Splitu, Vinkovcima, Vrgorcu, Petrinjčici, Novom vremenu Apfel i Uspinjača Gimki u daljnoj borbi za plasman na Final four. Izvlačenje parova četvrtfinala je u utorak, 19.veljače, u Zagrebu i igra se jedna utakmica. Domaćin završnog turnira odredit će se nakon odigranih susreta četvrtfinala.

Porto Tolero dobro je otvorio nadmetanje, već u 5.minuti preko Marina Babića poveo 1:0, međutim ostali dio susreta pripao je rezultatski gostima. Sredinom prvog dijela gosti su s dva pogotka u dvije minute preokrenuli stvari na svoju stranu i na veliki odmor otišli s minimalnom prednošću. Ante Matan je u 26.minuti donio crvenima povećanje prednosti a svojim drugim pogotkom u 38.minuti Dario Markić potvrdio je gostujuću pobjedu. Tada su domaćini igrali s igračem vratarem i Markić je bez problema nakon oduzete lopte pogodio prazan gol Pločana. U istoj minuti Porto je ublažio poraz realizacijom Zvone Barbira na asistenciju Saše Burđeleza.

Gosti su upisali zasluženu pobjedu i ostvarili plasman u četvrtfinale Kupa, sutra ih u Vrgorcu čeka susret redovitog ligaškog kola. Što se Porto Tolera tiče ne trebaju očajavati, odigrali su muški, korektno, propustili neke prigode ali jednostavno nije se moglo više. Najveća falinga im je svakako bio nedostatak kontinuiteta nastupa i igara, osjetilo se to. Volja, htijenje, želja nisu bili upitni ali jednostavno nije se moglo više protiv prvoligaške momčadi u punom natjecateljskom ritmu.

OSMINAFINALA KUPA: PORTO TOLERO – ALUMNUS SESVETE 2:4 (1:2)
Dom sportova. Gledatelja 200. Suci: Tomislav Katinić i Krešimir Grgurević (oba Slavonski Brod). 3.sudac: Stipe Divić (Split). Delegat: Luka Klaić (Gruda).

STRIJELCI: 1:0 Babić (5), 1:1 Markić (10), 1:2 Šestić (11), 1:3 A. Matan (26), 1:4 Markić (38), 2:4 Barbir (38).

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Zlatko Kušurin, Josip Stjepanović, Saša Burđelez, Matko Krilić, Ivo Kežić, Marin Babić, Ivan Arar, Petar Marević, Zvonimir Barbir, Teo Sabo. TRENER: Ivan Markić

ALUMNUS SESVETE: Mario Modrušan, Dario Markić, Nikola Perković, Filip Pezelj, Saša Ledinščak, Matija Vurnek, Ivan Soldo, Ivan Matan, Dražen Ilić, Ante Matan, Borna Vidiček, Dario Šestić. TRENER: Jakov Ungarov

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero (4 + 1), Alumnus Sesvete (2 + 5). ŽUTI KARTON: Krilić (13).
IGRAČ UTAKMICE: Dario Markić
Tekst i foto: Jurica Vukojević