PORTO PRED PONOROM: Težak poraz u odlučujućoj utakmici

Na žalost malonogometaši našeg Porto Tolera nisu uspjeli pobjediti u susretu sezone, izgubili su rezultatom 1:4 od splitskog Geniusa (21.kolo), izravnog konkurenta u borbi za ostanak među drugoligašima.

Domaćine je pobjeda ostavljala u ovoj konkurenciji međutim očito je taj imperativ učinio svoje a iskusni gosti znali su kaznite sve pogreške Pločana i na kraju zasluženo slaviti. S klupe je goste predvodio Nikola Tomičić, jedan od ponajboljih futsal igrača Hrvatske ikada. Porto je odlično otvorio nadmetanje, u 2.minuti Pear iz blizine pogađa za vodstvo i nagovještaj pozitivnog raspleta. Međutim, tu je sve stalo što se tiče pogodaka bijelih a gosti do odlaska na veliki odmor postižu tri pogotka iz brzih polukontri i kontri. Jednostavno u nekoliko poteza kaznili su neopreznost i naivnost domaćina.

Nastavak je ponudio stalni pritisak Porta prema vratima Rogića ali nisu pronašli način, ključ kako otvoriti stabilni,  čvrsti i pokretljivi blok gostiju. Od 36.minute domaćini igraju s vratarem igračem ali to ne donosi promjenu rezultata u njihovu korist već Đikić u 38.minuti, svojim drugim pogotkom, potvrđuje pobjedu dalekometnim udarcem iz svog šesterca pogađa prazna domaća vrata.

Porto je nastupio bez Marija Batinovića, Zvonimira Barbira (oba zauzeti poslom) i Josipa Stjepanovića (ozljeda), došli su pomoći jadranaši Dino Primorac, Stipe Nikolac i Saša Burđelez ali nije išlo. Ovim porazom Porto je pred ponorom, ispadanjem a u igri ga drži još samo teorija. Naime, sutra posljednji Mejaši igraju na svom parketu protiv Jezera i ukoliko pobijede izjednačit će se bodovno s Portom i prepustiti mu fenjer (bolji u međusobnim susretima).

U posljednjem kolu Genius igra s Mejašima, ako pobijedi ili igra nerješeno a Porto pobijedi na gostovanju u Vodicama onda u ligi ostaje Porto. Valja naglasiti kako Genius sada ima 22 boda i osigurao je ostanak, dakle protiv Mejaša igrat će rasterećeno, a Porto će navijat za njih.

Samo, hoće li mu to išta značiti!

PORTO TOLERO – GENIUS 1:4 (1:3)

Dom sportova Ploča. Gledatelja 150. Suci: Josip Knezović (Split) i Zdravko Kuran (Metković). Delegat: Mirko Vrcan (Vrgorac).

STRIJELCI: 1:0 Pear (2), 1:1 Jurjević (10), 1:2 Đikić (15), 1:3 Juras (18), 1:4 Đikić (38).

PORTO TOLERO: Božo Dragobratović, Tomislav Domić, Josip Pear, Matko Krilić, Saša Burđelez, Mario Rašić, Dino Primorac, Petar Marević, Marin Babić, Zlatko Kušurin, Stipe Nikolac, Ivan Markić. TRENER: Boris Malić

GENIUS: Joško Rogić, Hrvoje Juras, Đemal Nasup, Ante Đikić, Mate Olujić, Ivan Caktaš, Duje Bačić, Mario Baljkas, Ante Vukić, Ivan Jurjević. TRENER: Nikola Tomičić

ŽUTI KARTON: Pear (14). AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 3 (2+1), Genius 7 (3’4). TIME OUT: Porto tolero 18 i 36, Genius 19 i 40.

IGRAČ UTAKMICE: Joško Rogić