Porto poražen na teškom gostovanju u Splitu

MNK USTANIK – MNK PORTO TOLERO 6:4 (3:2)

U prvim minutama utakmice Porto je bio opasnija momčad i u 5. minuti nakon oduzete lopte na protivničkoj polovici, Domić snažnim udarcem pod prečku zabija za vodstvo Pločana. U sljedećem napadu, Božinović poravnava rezultat lijepim udarcem s lijeve strane. Već u 10. minuti Porto Tolero pravi 5 prekršaja, a u 14. minuti Stjepanović nenamjerno igra rukom i suci pokazuju na akumulirani. Siguran izvođač bio je Đikić odličnim udarcem od stative. Minutu prije kraja poluvremena, Stjepanović prolazi dvojicu igrača Ustanika i sjajno pronalazi Krilića na drugoj stativi koji zabija za 2:2! No, samo 50 sekundi prije kraja poluvremena, Rebac pravi bespotreban prekršaj ispred Ustanikovog gola. Đikić ponovno preciznim udarcem dovodi domaće u vodstvo s kojim se otišlo na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Porto Tolero opet niza prilike na početku, ali ovog puta bez uspjeha. U 23. minuti sidrun gostiju Olujić sjajno gradi loptu i iz okreta povećava vodstvo na 4:2. Minutu poslije domaći dobivaju priliku iz penala. Olujić u skoku s Batinovićem pada kao pokošen, a sudac pokazuje na penal, iako je faul bio van kaznenog prostora. Olujić snažnim udarcem zabija za velikih 5:2. Nakon primljenog gola, Pločani uvode golmana igrača, što im se isplatilo u 26. minuti, kada Krilić pronalazi na drugoj stativi Barbira koji smanjuje vodstvo Ustanika na 5:3. Nakon toga, Barbir izbija ispred golmana Miškovića, no ovaj sjajno brani. Minutu kasnije u sličnoj situaciji se našao Krilić, no golman Ustanika još jednom pravovremeno izlazi i brani udarac. Domaći to u 31. minuti kažnjavaju preko Đikića nakon nepažnje u obrani Pločana. Porto nastavlja s golmanom igračem i u 37. minuti Rebac visokom loptom pronalazi Barbira koji glavom zabija svoj drugi pogodak za konačnih 6:4.

Ovim porazom Porto Tolero je pao na 5. mjesto na prvenstvenoj ljestivici, a sljedeće kolo domaći su do sada neporaženoj ekipi MNK Crnica koja je jučer pobjedila 6:1 MNK Jezera. Nakon susreta s Crnicom, Porto Tolero će 22. travnja otputovati u Zagreb na završnicu kupa Hrvatske, gdje će odmjeriti snage s prvoligašem MNK Uspinjača, koja se bori za playoff.

Vrsta utakmice: Prvenstvena
Kolo: 18.kolo
Datum: 10.04.2016
Vrijeme: 19:00
Dvorana: ŠC Gripe
Gledatelja: 50

USTANIK: Mišković, Đikić, Olujić, Taći, Balek, Božinović, Zovko, Ćorluka, Giljanović, Kirevski

PORTO TOLERO: Marijo Batinović, Ante Batinović, Zvone Barbir, Tomislav Domić, Ivan Arar, Josip Stjepanović, Matko Krilić, Sandro Rebac, Ivan Marković

STRIJELCI: 0:1 Domić (5. min), 1:1 Božinović (6. min), 2:1 Đikić (14. min), 2:2 Krilić (19. min), 3:2 Đikić (20. min), 4:2 Olujić (23. min), 5:2 Olujić (24. min), 5:3 Barbir (26. min), 6:3 Đikić (31. min), 6:4 Barbir (37. min)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Ustanik 8 (4+4); Porto Tolero 8 (7+1)

ŽUTI KARTONI: Ustanik: Božinović (10. min); Porto Tolero: M. Batinović (24. min)

U 18. kolu 2. HMNL-jug Porto Tolero je poražen od Ustanika rezultatom 6:4. Strijelci za Pločane bili su Tomislav Domić, Matko Krilić i Zvone Barbir (2).