Pobjeda Plavih s ušća Neretve na otvaranju proljetnog dijela sezone

Na otvaranju proljetne sezone pred svojim gledateljima momčad trenera Pave Mustapića krenula je od početka po teško klizavom terenu otvoreno i borbeno, dok ni crveni iz Blata nisu došli samo braniti se. U ispitivanju snaga igralo se prvih dvadeset minuta od jednog do drugog kaznenog prostora. Prvu prigodu imali su gosti u 24. minuti, kada Marko Čerina, kojeg je lopta iznenadila sa svega tri metra, nije uspio pogoditi vrata domaćih. Odmah u kontri uzvraća Vladimir Franić, s nekih dvadeset metara snažno je udario po lopti, ali neprecizno pored vrata gostujućeg vratara. Sljedeća prigoda u 38.minuti mogla je biti kobna, ali na sreću donijela je radost domaćinima. Lopta u kaznenom prostoru gostiju u nepravilnom položaju u ruku pogađa Marka Čerinu, a odlični sudac Mario Soldić bez razmišljanja pokazuje na jedanaest metara. Loptu je uzeo Dino Primorac i umjesto u gol pogađa vratara Šarić-Hodžića koji loptu odbija, a na nju natrčava kapetan Danijel Dabić i dovodi Pločane u vodstvo od 1:0, s kojim se i otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu igra se još brže i agresivnije pa tako bilježimo prilike domaćih u 56. minuti, kad je Musulin pucao pored gola, u 66. Dabić s vrha 16 metara pravo u vratara te Primorac u 82. s nekih 20 metara pored gola. Gosti su imali najveću prigodu u 75. minuti, u kojoj se našao Vrkić, ali vratar Ljubićić je prozreo njegove namjere i na vrijeme intervenirao te otklonio opasnost po svoja vrata. Gosti su zaprijetili i u nadoknadi vremena s dvije poluprilike, ali se rezultat nije mijenjao do kraja, a Jadran LP je upisao tri vrijedna boda u borbi za ostanak na trećeligaškom jugu.

JADRAN LP – ZMAJ (B) 1:0

PLOČE, igralište GS Jadranovo. Gledatelja 200. SUDAC: Mario Soldić (Hrvace) 7. Pomoćnici: M. Trković i A. Nenada

STRIJELAC: 1:0 – Dabić (38)

JADRAN LP: Ljubičić, Petrović, Barbir, Krstičević, Dabić, Primorac, Franić, Musulin (od 88. Vlahović ), Jelčić (od 80. Pijević ), Govorko (od 60. Šutić-Galić), Nikolac. Trener: Pavo Mustapić.

ZMAJ (B): Šarić-Hodžić, Baran, Perica, Špaleta (od 70. Cetinić), Marinović (od 76. Sardelić ), Didović (od 83. Prizmić), Šeparović, Žanetić, Lipotić, Čerina, Vrkić. Trener: Igor Gudelj .

IGRAČ UTAKMICE: Ante Musulin