Pobjeda Gusara za potvrdu trećeg mjesta

Zasluženom pobjedom kominski Gusari oprostili su se od svojih najvjernijih navijača i sezone 2017/18, jer su u posljednjem kolu slobodni. Žuti su teže od očekivanog slavili protiv Grka iz Potomja te 16. ovosezonskom pobjedom potvrdili treće mjesto, s učinkom od 53 boda. Žuta podmornica tako je ponovila prošlosezonski plasman kada su bili iza Župe dubrovačke i Croatije, a sada su ostali iza Neretve i Orebića. U posljednjem kolu saznat ćemo novog prvaka, a u kvalifikacije za 3. HNL-jug će, bez obzira na rasplet, metkovska Neretva.

Susret Gusara i Vinara iz Potomja protekao je u prijateljskom nadmetanju, domaćini su stalno imali prednost, a gosti stizali da bi pobjednik bio odlučen u završnih desetak minuta. Joker za domaćina ponovno je bio, kao i u prethodnom domaćem susretu protiv Omladinca, Ante Musulin Liso. Vidjeli smo dosta nesigurnosti u redovima domaće obrane, nakon loših reakcija najuže obrane gosti su poentirali u 35. i 67. minuti preko Kljunka i Marića te tako dva puta stizali prednost domaćina. Žuti su odlično otvorili susret i već u 4. minuti poveli pogotkom Dodiga na asistenciju Vladimira. U 30. minuti kapetan Nedo Vlahović nije uspio svladati gostujućeg vratara Utovca iz najstrože kazne koju je zaradio Vladimir, srušio ga Bogdanović. Na veliki odmor otišlo se s izjednačenim rezultatom, a novu prednost Gusaru donosi u 55. minuti Kešina udarcem iz blizine s desne strane, asistent Nikola Medak. Na 3:2 za domaćine pogađa s 5 metara u 80. minuti spretnom reakcijom Musulin, nakon nekoliko odbijanaca spremio je loptu pod gredu iza nemoćnog Utavca. Konačni rezultat postavlja u 87. minuti kapetan Vlahović, u šesnaestercu gostiju iz indirekta kratko dodavanje Musulina za neobranjivi udarac Vlahovića preko zida Grka.

GUSAR – GRK 4:2 (1:1)
Igralište Pržina. Gledatelja 100. Sudac: Mišo Krešić (Metković).

STRIJELCI: 1:0 Dodig (4), 1:1 Kljenak (35), 2:1 Kešina (55), 2:2 Marić (67), 3:2 Musulin (80), 4:2 Vlahović (87).

GUSAR: Batinović, Žderić, A. Oršulić, M. Oršulić, Zmijarević, Šunjić, Vladimir (od 53. Musulin), Medak, Dodig, Vlahović, Kešina (od 87. Laura). TRENERI: Marjan Scipioni i Stipe Vlahović
GRK: Utovac, Mihaljević, Šutalo, Bartulović, Ljubišić, Marić, Deak, Bogdanović, Kljunak (od 55. Marević), Storelli (od 75. Violić), Čirjak. TRENER: Ante Grljušić

CRVENI KARTON: Ivan Utovac (88).
IGRAČ UTAKMICE: Ante Musulin

REZULTATI 25. KOLA 1. ŽNL DN: Neretva – Slaven 7:0, Hajduk 1932 – Žrnovo 3:3, Croatia – Konavljanin 1:2, Jadran 1929 – Omladinac 3:1, Župa dubrovačka – Metković 7:0, Gusar – Grk 4:2, Orebić slobodan.
REDOSLIJED: Neretva i Orebić po 56, Gusar 53, Župa dubrovačka 48, Croatia 45, Konavljanin 42, Hajduk 1932 37, Jadran 1929 35, Slaven 30, Metković 28, Grk 22, Žrnovo 16, Omladinac 7.

RASPORED 26. KOLA (posljednje): Grk – Župa dubrovačka, Metković – Jadran 1929, Omladinac – Croatia, Konavljanin – Hajduk 1932, Žrnovo – Neretva, Slaven – Orebić, Gusar slobodan.

Tekst i fotografije: Jurica Vukojević