PLOČE – AMFORA 71:66, treća pobjeda košarkaša

Juniori KK Ploče upisali su i treću pobjedu u nizu u natjecanju Međužupanijske lige. Učenici trenera Darija Hercega u prvom nastupu na svom parketu svladali su vršnjake Amfore iz Makarske. Konačni rezultat bio je 71:66, u posljednjih deset minuta Pločani su prosuli veliku prednost koja je tijekom treće četvrtine iznosila i +17. I pored brojnih slabosti a posebno brzoplestosti u završnici pobjeda domaćina ipak nije dolazila u pitanje.
Pločani su bolje otvorili susret i pomalo povećavali prednost koja je u drugoj polovici prve četvrtine najviše iznosila +7 (14:7) da bi u samoj završnici jednostavno stali što Makarani koriste i serijom 9:0 zaključuju prvu četvrtinu vodstvom od dva poena razlike (14:16). Drugih deset minuta donosi znatno bolje izdanje Pločana koji dominiraju u svim elementima igre i na veliki odmor odlaze s pristojnih i obećavajućih + 10 (40:30). U trećeoj četvrtini ponovno se bolje snalaze domaćini, bio je to nastavak dobrog izdanja iz prethodnog perioda, pa povećavaju prednost na velikih i sigurnih + 15 (58:43).

Već spomenuti pad u završnih deset minuta, moramo naglasiti zaista neobjašnjivo, donio je malo uzbuđenja i otvorio nadu gostima da dođu do potpunog preokreta. Od toga na kraju nije bilo ništa a kad se sve sagleda bolji takmac većim dijelom susreta bili su Pločani. Makaranima je ovo prvi poraz u tri nastupa a Pločani novom pobjedom zaslužuju epitet ugodnog iznenađenja natjecanja. U sljedećem kolu juniori Ploča gostuju kod momčadi Splita.
PLOČE – AMFORA 71:66 (14:16, 26:14, 18:13, 13:23)
Dom sportova. Gledatelja 50. Suci: Damir Basarić i Petar Pepur (oba Split).
PLOČE: Karlo Bogunović, Ivan Peko 20, Ivo Brajlović 13, Tomislav Kelava 12, Ivan Ćulum, Ante Štrbić, Ivan Jelavić, Emil Jelavić 6, Roko Dominiković 11, Kristijan Burmaz 9, Mladenko Kramar, Luka Šunjić, Ivan Marević. TRENER: Darijo Herceg
SLOBODNA BACANJA: Ploče 5 – 10, Amfora 19 – 31. TRICE: Ploče 7 (Peko 2, Kelava 2, Brajlović, E. Jelavić, Dominiković), Amfora  3.
REZULTATI 5.KOLA: Adriatic Split – Trogir 62:83, Omiš Galeb – Split 89:63, Ploče – Amfora 71:66, Adriatic Dugopolje slobodan.
TRENUTNI REDOSLIJED: Ploče 7 bodova/4 utakmice, Omiš Galeb 6/4, Split 5/3, Amfora 5/3, Trogir 5/4, Adriatic Dugopolje 4/2, Adriatic Split 4/4.
RASPORED 6.KOLA: Split – Ploče, Trogir – Omiš Galeb, Adriatic Dugopolje –Adriatic Split, Amfora slobodna.
ODGOĐENI SUSRETI: Amfora – Adriatic Dugopolje, Adriatic Split – Amfora, Adriatic Dugopolje – Split.

Tekst i slika: Jurica Vukojević

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci