Pločanski ERK Periska prva na međužupanijskom prvenstvu za južni Jadran 2014.

Dana 07.06.2014. u Podgori u organizaciji Hrvatskog saveza za športski ribolov na moru i PŠRD „Kanjac“,održan je XVII. Memorijal Ivo Radan i XXII. Međužupanijsko prvenstvo južnog Jadrana u podvodnom ribolovu. Ukupni pobjednik je Mate Barešić, član „Periske“ iz Ploča, s 8452 težinska boda, ispred drugoplasiranog Stjepka Kesića iz Tribunja (7620 t.b.), te Petra Prkića iz Splita koji je , s 6450 bodova, osvojio treće mjesto. Natjecalo se ukupno 32 podvodna ribolovca iz 12 klubova, a ronilo se u akvatoriju otoka Hvara (Bristava) od 8,30 do 13,30 sati. Ulov je bio dosta skroman, o čemu najbolje svjedoči podatak da je tek 11 natjecatelja ostvarilo „validan“ ulov dok se ostalima prijavljeni ulov nije priznao (zbog veličine primjeraka) ili nisu prijavili ništa. Ekipno bodojući, članovi ERK Periske Tomislav Milićević, koji je pojedinačno osvojio 6.mjesto i Mate Barešić su također osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku.

Podgorski Kanjac i ove godine pokazao vrsnim organizatorom i domaćinom ovog natjecanja koje se održava u čast pobjednika međužupanijskog natjecanja 1997. Ive Radana, koji je život izgubio na povratku kući s natjecanja u Split. PŠRD Kanjac iz Podgore od tada svake godine međužupanijsko prvenstvo posvećuje uspomeni na njega, a uz službene prvenstvene pobjedničke pehare i odličja HSŠRM-a obitelj pokojnog Ive pobjedniku dodjeljuje veliki prijelazni pehar.