PETARDA GUSARA U DERBIJU

Odlično su kominski žuti otvorili novu sezonu, u derbiju 1.kola Žuta podmornica čak pet puta je torpedirala brod gostiju, Slavena s Grude.

Važna je ovo pobjeda na početku natjecanja, rezultatski čak i bolja nego sama igra tijekom svih 90 minuta. Učenici trenera Nevena Majića znatno bolji suparnik, u nastavku i konkretniji kada je do izražaja posebno došla bolja fizička sprema domaćina. U prvom dijelu žuti su imali jalovu inicijativu, loptu više u nogama međutim bez uspješnog završnog udarca. Dojam je da su bili previše oprezni a to je išlo u prilog gostima koji su se orijentirali na čvrsti blok i eventualne kontre.

Gusar je ozbiljnije prvi puta zaprijetio u 26.minuti kada mladi Martin Šuman s desetak metara ubačaj Frane Jurkovića s desnog boka glavom šalje preko grede. Uzvraćaju gosti u 30.minuti preko Gorana Obradovića koji s par metara, nakon odbijanca Benića, šalje loptu visoko preko vratiju. Prije odlaska na veliki odmor, u 42.minuti, Gusar dolazi u zasluženo vodstvo, strijelac Martin Šuman, asistent Anđelko Babić.

U nastavku prava golijada kojoj je prethodio neiskorišteni jedanaesterac. Šmanjak u 61.minuti ruši u naletu Šumana, sudac pokazuje na bijelu točku a Ivan Medak pogađa lijevu vratnicu, Medak se iskupljuje minutu kasnije kada matira Kapetanića preciznim udarcem sa 20-ak metara. Slijedi opsada gostujućeg šesnaesterca, u 80.minuti je 3:0, strijelac Drago Jelavić, odmjerenim udarcem sa 16 metara pogađa donji desni kut. Na novi pogodak čekalo se pet minuta, strijelac opet Ivan Medak, kada ne može sa 11 metara može sa 30. Konačni rezultat postavlja trostruki strijelac Ivan Medak u 89.minuti, odlično ga je pronašao Srećko Bošković ubacivanjem s lijevog boka a ovaj iz prve topovskim udarcem gađa suprotni kut pokraj nemoćnog Kapetanića.

GUSAR – SLAVEN 5:0 (1:0) Igralište Pržina. Gledatelja 150. Sudac: Tino Babić (Staševica). Pomoćnici: Filip Proleta (Opuzen) i Denis Musulin (Staševica). STRIJELCI: 1:0 Šuman (42), 2:0 I. Medak (62), 3:0 D. Jelavić (80), 4:0 I. Medak (85), 5:0 I. Medak (89).

GUSAR: Benić, T. Babić, T. Jelavić, Parmać, I. Medak, D. Jelavić (od 85. Bošković), T. Dodig (od 72. Čupić), Šuman (od 70. Popović), N. Vlahović (od 53. Bebić), A. Babić (od 78. Ćorić), Jurković. TRENER: Neven Majić

SLAVEN: Kapetanić, Perak, Grgić, Šmanjak, Zalokar, Vukić, Štaka, Macan, Pulić, Grubešić, Obradović (od 82. Mortižija). TRENER: Miho Deranja

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Medak

ŽUTI KARTONI: I. Medak (59), Šuman (66), Šmanjak (62).

REZULTATI 1.KOLA 1 ŽNL DN: ŽRNOVO Žrnovo – Hajduk 1932 1:1 (Redžepaj / H. Gugić), KRVAVAC Maestral – Croatia 1:1 (Šutalo / Grbešić), DUBRAVKA Sokol – Župa dubrovačka 1:0 ( Dragić), ČILIPI Konavljanin – Metković 0:1 (Borovac), SMOKVICA ŠD Smokvica – Orebić 3:4 (Grbeša 11m, Žuvela, Pecotić / Rikalo, Ravlić, I. Kordić, A. Kordić) , KOMIN Gusar – Slaven 5:0 (I. Medak 3, Šuman, D. Jelavić).

Tekst i foto: Jurica Vukojević