OČEKIVANI PORAZ: Lokomotiva – Dalmatinka 35:19

U susretu 16. kola prvoligaške konkurencije rukometašice Dalmatinke uvjerljivo su poražene na gostovanju kod vodeće Lokomotive. Očekivani je to ishod s obzirom na kvalitetu i status lokosica, jedini su sastav s maksimalnim bodovnim učinkom. Uostalom, njihov izravni susret s Podravka Vegetom u Koprivnici, koju su svladali u prvom ogledu, odlučivat će o prvaku. Dalmatinke mogu jedino žaliti za konačno velikom razlikom pogodaka (16) jer su nakon prvih 30 minuta zaostajale samo 3 pogotka (16:13).

Slijedi Podravka u Pločama, a onda do kraja sve će to biti protivnice protiv kojih se može igrati i nadigravati, bilo kod kuće ili na strani. Za sada Dalmatinka je na učinku od 16 bodova, po 8 pobjeda i poraza.

LOKOMOTIVA – DALMATINKA 35:19 (16:13)
Dom sportova II. Gledatelja 100. Suci. Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Davor Tot (Zagreb).

LOKOMOTIVA: Tea Pijević, Anamarija Boeas 3, Ppaula Posavec 4, Josipa Kaselj 2, Sara Šenvald 2, Stela Posavec 6, Leonarda Kapetanović 4, Larissa Kalaus 6 (2), Dora Kalaus, Antonia Čivljak 2, Antonija Čurić, Lucija Zeba 2, Petra Krezo, Lucija Krezo 1 (1), Kristina Plahinek 2, Marina Glavan 1. TRENER: Nenad Šoštarić

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić, Petra Marinović, Antonia Rotim, Lana Jarak,Renata Vladimir 2, Anđela Sušak, Anđela Zelić 7 (1), Ema Barbir 1, Magdalena Žderić 6 (1), Marija Radoš, Matea Krilić, Iva Žderić 2, Anamarija Nikolac, Andrea Klarić 1. TRENER: Ivan Jerković

SEDMERCI: Lokomotiva 3/5, Dalmatinka 2/5. ISKLJUČENJA: Lokomotiva 4 minute (Šenvald, Čivljak), Dalmatinka 6 minuta (Zelić 2+2, Vladimir).
IGRAČICA UTAKMICE: Stela Posavec
Tekst i foto:: Jurica Vukojević