OČEKIVANA POBJEDA UMAGA: Dalmatinke nisu uspjele iznenaditi

Deseti poraz upisale su rukometašice Dalmatinke, u susretu 15.kola domaći Umag je bio bolji rezultatom 26:21 (12:7).

Očekivani je ovo rasplet nadmetanja sastava koji je pri samom vrhu (Umag) i onoga koji se bori za ostanak u prvoligaškoj konkurenciji (Dalmatinka). Sve je manje više bilo riješeno u prvom dijelu susreta, nakon 4:4 u 12.minuti domaće rukometašice počele su se rezultatski odvajati pa na veliki odmor odlaze s uvjerljivih +5 (12:7).

Ništa se bitnije nije mijenjalo u nastavku, Umag je održavao stečenu prednost, a Pločanke su u tri navrata ipak smanjile zaostatak na -3 (20:17, 22:19, 23:20). Na kraju ostala je razlika iz prvog dijela, drugi dio susreta okončan je izjednačenim rezultatom 14:14.

Iva Žderić i Antonija Krilić s po 5 pogodaka najefikasnije u sastavu trenera Ivana Jerkovića.

Sedmerci Dalmatinka 4/3, Umag 3/3. Isključenja Dalmatinka 4 min, Umag 12 min.

Dalmatinki slijede dva bitna susreta, najprije doma protiv Sinja, a zatim gostovanje kod posljednje 1234 Virovitice. (jv)