Novi gostujući uspjeh košarkaša

U susretu 3.kola Međužupanijske lige za juniore učenici trenera Darija Hercega upisali su novu pobjedu. Bilo je to njihovo treće gostovanje u nizu i druga, vrijedna pobjeda. Ivan Peko i društvo slavili su kod vršnjaka A – 2  ligaša Omiš Galeba rezultatom 71:65.

Nakon prvih deset minuta Pločani su imali minimalnu prednost +2 (20:18) da bi na veliki odmor otišli s obećavajućih +13 (43:30). U trećoj dionici prednost su povećali na osjetljivih +18 (59: 41) i kada se u posljednjih deset minuta očekivala formalnost „specijalci“ su zaigrali neodgovorno i nervozno što su domaćini iskoristili i na kraju stigli do konačnog zaostatka od samo šest poena.

Za razliku od prethodna dva nastupa kada su slabo otvarali susrete i trebalo im cijelo poluvrijeme za ulazak u pravi ritam ovoga puta sve su izokrenuli, odlično odigrali tri četvrtine a onda skoro sve uprskali u posljednjoj. Pristup i ponašanje u završnih deset minuta ne ide im na čast. Dakle, ukratko susret starih sportskih prijatelja i suparnika na ušću Cetine završio je pobjedom juniora Ploča.

OMIŠ GALEB  –  PLOČE  65:71 (18:20, 12:23, 11:16, 24:12)
Dvorana Osnovne škole u Omišu. Gledatelja 30.  Suci: Damir Basarić i Hrvoje Čondić Begov (oba Split). Delegat: Josip Vržina (Split).
OMIŠ GALEB:  D. Marunčić, J. Matijević 16, M. Rudan, A. Tomić, L. Zadro 10, J. Jurčević 10, T. Čoso, M. Zemunik 11, I. Melvan 18, T. Čepić, M. Tafra. TRENER: Ivica Bajaj
PLOČE: I. Despot, K. Bogunović 2, I. Peko 34, I. Marević, T. Kelava 16, E. Jelavić 6, I. Ćulum, A. Štrbić, A. Markota, K. Burmaz 4, R. Dominiković 7, M. Kramar 2, L. Šunjić. TRENER: Darijo Herceg
SLOBODNA BACANJA: Omiš Galeb  11 – 20, Ploče 10 – 13.
TRI POENA: Omiš Galeb 4 (J. Jurčević 2, L. Zadro 2), Ploče 5 ( I. Peko 4, R. Dominiković 1).

Tekst i slika: Jurica Vukojević