NOVI DOMAĆI PORAZ DALMATINKE: DALMATINKA – TREŠNJEVKA 17:23 (10:13)

Nakon Splita 2010 iz Ploča bodove odnosi i Trešnjevka tako da Dalmatinke još uvijek nemaju u ovoj godini(2019) pobjedu na svom parketu. Ujedno, Trešnjevka je uzvratila Pločankama za poraz iz prvog dijela natjecanja (25:32).

Ukratko, zelene sa Trešnjevke samo su uzele ponuđeno. Od početka susreta djelovale su sigurnije i odlučnije od domaćih igračica. Od 5.minute kada su se prvi puta rezultatski odvojile (1:3) gošće nisu ispuštale prednost. Na veliki odmor otišle su s +3 (13:10), u nastavku ta je razlika rasla do najvećih i konačnih +6 (23:17). Dalmatinke su u dva navrata sredinom nastavka došle na -2 međutim prigode za eventualni preokret početnički su upropastile. Brojne pogreške, promašeni sedmerci i ziceri kada se lomio rezultat te propusna obrana koštale su Pločanke poraza. Juniorska reprezentativka, golmanica Petra Marinović, jedina svijetla točka u domaćem sastavu. S druge strane Trešnjevka zasluženo slavi, njihov strpljivi i smisleni napad predvodile su Smiljanić i efikasna Rokavec a pokretljivu obranu  raspoložena  golmanica  Karaula.

Šteta za Dalmatinku što veliku i vrijednu pobjedu iz prošlog kola s gostovanja u Čakovcu nije potvrdila novim bodovima pred svojim navijačima. Slabo, očajno izdanje ponavlja im se na domaćem parketu. Ništa nije alarmantno, do kraja natjecanja je velikih 11 kola, dobra je i bodovna zaliha pa što prije riješe razloge ovih slabih posljednjih domaćih igara to će mirnije dočekati sljedeće nastupe u Pločama. Novi ispit čeka ih u 16.kolu kada gostuju kod Lokomotive u Zagrebu, lokosice apsolutne favoritkinje.

15.KOLO 1 HRL (Ž): DALMATINKA – TREŠNJEVKA 17:23 (10:13)

Dom sportova. Gledatelja 200. Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina (oba Solin). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd n/m).

DALMATINKA: Andrijana Vlatka Jelčić (1), Petra Marinović (12+1); Antonija Rotim, Lucija Cvijanović, Lana Jarak 3, Renata Vladimir 4 (1), Anđela Sušak, Anđela Zelić, Ema Barbir 4, Magdalena Žderić 4 (1), Marija Radoš 1, Josipa Oršulić, Matea Krilić, Iva Žderić, Anamarija Nikolac, Andrea Klarić 1. TRENER: Ivan Jerković

TREŠNJEVKA: Marija Karaula (14+2), Valentina Rajnović (1), Andrea Rabar; Anja Vida Lukšić 2, Kristina Smiljanić 4, Vanja Perenčević 1, Iva Rokavec 9, Josipa Grebenar, Marija Stojanović, Marta Miletić, Justina Stojanov 2, Lara Miholić, Elena Matijaš 5 (3). TRENER: Miran Ognjenović

SEDMERCI: Dalmatinka 2/5, Trešnjevka3/4. ISKLJUČENJA: Dalmatinka 8 minuta (Radoš 2+2, Klarić 2+2), Trešnjevka 14 minuta (Lukšić 2+2, Rokavec 2+2, Smiljanić, Grebenar, Matijaš).

IGRAČICA UTAKMICE: Marija Karaula

Tekst i foto: Jurica Vukojević